با حکم فرمانده کل سپاه؛

سردار «احمد وحید دستجردی» مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه شد

سیاسی

فرمانده کل سپاه پاسداران در حکمی، «سردار احمد وحید دستجردی» را به سمت مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سپاه، با حکم فرمانده کل سپاه «سرتیپ پاسدار احمد وحید دستجردی» جایگزین پرویز فتاح در بنیاد تعاون سپاه شد.

پرویز فتاح که سابقه پنج سال مدیر عاملی بنیاد تعاون سپاه را دارد، هفته پیش با حکم رهبر معظم انقلاب به عنوان رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) منصوب شد.

سردار احمد وحید دستجردی در مقطعی که سمت مدیر عاملی بنیاد تعاون سپاه را پیش از مهندس فتاح بر عهده داشته است، سابقه ریاست سازمان هوافضای وزارت دفاع و قائم مقامی وزارت دفاع را نیز در کارنامه فعالیت های خود دارد.

سردار جعفری: محرومیت‌زدایی یکی از وظایف سپاه است

آیین تکریم و معارفه مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه پیش از ظهر امروز با حضور سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از فرماندهان، مدیران و مسئولین بنیاد تعاون برگزار شد.

فرمانده کل سپاه در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره)، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدایی که در جبهه های دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و محقق شدن اهداف والای آن جانفشانی می‌کنند، گفت: توانمندی، کیفیت و نقش‌آفرینی سپاه در عرصه های محتلف ماموریتی دفاع از انقلاب اسلامی و نظام، نقش تعیین‌کننده ای است که دوست و دشمن به آن اذعان دارند؛ همچنین با توجه به تاکیداتی که فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) بر توسعه کمی و کیفی سپاه و ابعاد تحولی و درونی آن در اجرای بهتر ماموریت‌ها دارند، خدمات‌رسانی به کارکنان می‌تواند نقش مهمی را در این راستا ایفا کند.

وی با بیان اینکه موضوع خدمات همواره باید در اولویت وظایف بنیاد تعاون سپاه باشد گفت: در سال‌های اخیر، گام‌های بلندی در خصوص مسکن و خدمات پاسداران برداشته شده است؛ مهندس فتاح و مدیرانی که در بخش‌های مختلف با وی همکاری داشته‌اند، با نگاه عدالت‌محوری منشاء خدمات فراوانی برای پاسداران بوده‌اند که جای تقدیر دارد.

سرلشکر جعفری با اشاره به انتصاب پرویز فتاح به عنوان ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: این انتصاب که با توجه به عملکرد مطلوب مهندس فتاح توسط مقام معظم رهبری صورت گرفت، می‌تواند منجر به همکاری و همدلی سپاه و کمیته امداد در راستای استقرار عدالت شود و سپاه نیز کمک به انجام ماموریت‌های کمیته امداد را وظیفه خود می‌داند.

فرمانده کل سپاه افزود: یکی دیگر از عرصه‌های ماموریت سپاه، محرومیت‌زدایی است که برقراری تعاملات بیشتر می‌تواند موجب جلب نصرت‌های الهی شود.

وی در پایان سخنانش، با بیان اینکه امیدواریم با همدلی، همزبانی، هم افزایی و سخت‌کوشی، بنیاد تعاون به پیشرفت‌های زیادی در حوزه خدمت‌رسانی به پاسداران دست یابد، با تقدیر از زحمات فتاح در مدت تصدی مسئولیت مدیر عاملی بنیاد تعاون سپاه برای سردار وحید دستجردی در مسئولیت جدید آرزوی توفیق کرد.

فتاح: با ۱۲۰ سفر به شهرستان‌ها، بیشترین سهم بنیاد تعاون به محرومین اختصاص یافت

در این مراسم، پرویز فتاح مدیر عامل سابق بنیاد تعاون سپاه نیز رضایت بندگان را از نشانه های جلب رضایت الهی برشمرد و گفت: افتخار ما این است که ولایی، پاسداری و ارزشی عمل کرده و نگاه اعتقادی را در کارها مورد توجه قرار می‌دهیم.

وی برنامه‌محوری را از نکات بارز فعالیت های بنیاد تعاون دانست و اظهار داشت: عملگرایی و رویارویی با مسائل و مشکلات، از نزدیک دیگر شاخصه‌های مورد توجه در مدت تصدی مسئولیت در بنیاد تعاون بود که نتیجه آن انجام ۱۲۰ سفر به استانها و شهرستانها بوده که از این میان، بیشترین سهم به مناطق محروم اختصاص یافت.

فتاح در پایان با تقدیر از فرمانده کل و نماینده ولی فقیه در سپاه در ایجاد وحدت رویه و حمایت در انجام خدمت‌رسانی هر چه مطلوب‌تر پاسداران برای سردار احمد وحید دستجردی در مسئولیت جدید آرزوی توفیق کرد.

همچنین سردار احمد وحید دستجردی در سخنان کوتاهی با تقدیر و تشکر از زحمات و فعالیت های مهندس فتاح در مدت تصدی مسئولیت مدیر عاملی بنیاد تعاون سپاه، گفت: امیدواریم در ادامه این مسیر در چار چوب سیاستهای ابلاغی، با هدایت و حمایت فرمانده کل سپاه بتوانیم گام های موثری را در خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به کارکنان برداریم.