گزارش خبرنگار اعزامی مهر به قزاقستان/ ۱۵

ظریف آستانه را به مقصد مادرید ترک کرد

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان پس از انجام سفری دو روزه به قزاقستان و ملاقات با مقامات این کشور و دیدار با ایرانیان مقیم قزاقستان آستانه را به مقصد مادرید ترک کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به قزاقستان محمد جواد ظریف عصر امروز پس از انجام سفری دو روزه به قزاقستان و ملاقات با مقامات این کشور آستانه پایتخت قزاقستان را ترک کرد.

گفتگو با تلویزیون قزاقستان و شرکت در مراسم ضیافت وزیر خارجه قزاقستان از جمله برنامه هایی بود که ظریف شب گذشته پس از ورود به آستانه انجام داد.

وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز در جمع ایرانیان مقیم قزاقستان حاضر شد و سخنانی را درخصوص مباحث هسته ای و زمینه های همکاری با کشورهای همسایه مطرح کرد.

وی سپس با حضور در باشگاه دیپلماتیک آستانه (دانشگاه حقوق و علوم انسانی قزاقستان) در جمع دانشجویان این دانشگاه به سخنرانی پرداخت.

محمد جواد ظریف در ادامه دیدارهای روز دوم سفر خود به همراه یک هیات اقتصادی با وزیر خارجه قزاقستان و هیات قزاقی کرد و سپس در نشست خبری مشترک با همسایه قزاقی خود حاضر شد.

ملاقات با رئیس مجلس سنای قزاقستان و همچنین دیدار و گفتگو با نورسلطان نظربایوف رئیس جمهور قزاقستان از جمله آخرین برنامه های ظریف در این سفر بود.

وزیر امور خارجه کشورمان پس از ترک آستانه (پایتخت قزاقستان) سفر خود را به اسپانیا و پرتغال ادامه می دهد.