ادامه تلاش‌های نتانیاهو برای جلوگیری از توافق هسته‌ای با ایران

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که تنها دارنده سلاح هسته‌ای در خاورمیانه است بار دیگر اتهامات خود را علیه ایران تکرار کرد و گفت: نباید به ایران به عنوان یک کشور حمایت کننده از تروریسم اجازه داده شود که راه آسانی برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای داشته باشد که می‌تواند همه جهان را مورد تهدید قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست بنیامین نتانیاهو اضافه کرد: ایران بیش از هر کشور دیگری به یک توافق نیاز دارد، اکنون زمان آن است که جامعه‌ی بین‌المللی با تاکید بر خواسته‌های اصلی خود بر یک توافق خوب و بهتر تاکید کند.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا مهم‌ترین متحد رژیم صهیونیستی روز شنبه تاکید کرد: من هنوز قویا بر این باورم که چارچوب سیاسی به دست آمده با ایران بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی این کشور به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای است و اگر توافق هسته‌ای نهایی نتیجه مورد نظر ما را تامین نکند آمریکا می‌تواند از این مذاکرات کناره‌گیری کند.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، از سوی دیگر اوباما در جمع خبرنگاران در پاناما روز شنبه نتایاهو را سرزنش کرد که چرا به مخالفت خود درباره چارچوب سیاسی توافق ادامه می‌دهد.

او در این باره ادامه داد که بارها از نتانیاهو پرسیده‌ام که چه جایگزینی دارد که می‌تواند احتمال دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای را بیش‌تر کاهش دهد، هنوز به دنبال جواب خوبی نسبت به این سوال هستم.

به گزارش ایسنا، ایران و 1+5 در سیزدهم فروردین ماه توانستند پس از مذاکرات فشرده و طولانی به یک بیانیه مشترک در سوییس دست یابند. ایران بارها اعلام کرده است که هدفش از برنامه‌ی هسته‌ای صلح آمیز است و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها در گزارش‌هایش بر نبود هر گونه انحرافی در برنامه‌ی هسته‌ای ایران تاکید کرده است.

انتهای پیام

کد N789195

خواندنی از سراسر وب