رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

پاسداری از آرمان‌های شهدا وظیفه همگان است

سیاسی

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار رئیس بنیاد شهید گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و از همه مهم تر، پاسداری از ارزش ها و آرمان‌های آنها وظیفه همه ما است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار حجت الاسلام  سید محمدعلی شهیدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونان وی بر نقش بی بدیل و تأثیرگذار شهدا و خانواده های آنها در شکل گیری و انسجام انقلاب اسلامی تاکید کرد.

وی افزود: اگر شهدا خون پاک و مقدس خود را تقدیم انقلاب اسلامی نمی کردند، قطعاً امروز ما در چنین آرامش و امنیتی به سر نمی بردیم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام از خانواده های شهدا، جانبازان، ایثارگران، آزادگان و جاویدالاثرها به عنوان سرمایه های ارزشمند انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: این خانواده ها، بهترین و عزیزترین افراد زندگی خود را تقدیم انقلاب کردند که باید مورد تکریم و احترام همگان قرار بگیرند.

 هاشمی رفسنجانی بر ضرورت پیگیری مطالبات و نیازهای خانواده های شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و جاویدالاثرها از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد و یادآور شد: این خانواده های مظلوم نباید هیچ مشکلی داشته باشند، چرا که آنها همواره در سخت ترین شرایط با تقدیم بزرگ ترین سرمایه های خود از انقلاب و کشور حمایت کرده اند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که در همه انسان ها نوعی حُب نفس و خودخواهی وجود دارد، تصریح کرد: اگر خودخواهی با تقدس همراه شود، سازنده می شود و بهترین راه اقناع روحیه خودخواهی، نزدیکی به خداوند است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به رییس و معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: روحانی و کابینه اش حقیقتاً مخلص انقلاب، کشور و مردم هستند و از این جهت فضای خوبی در اختیار شما قرار گرفته است که باید از این فرصت در اصلاح وضع بنیاد شهید و امور ایثارگران و رسیدگی به مشکلات خانواده های شهدا، آزادگان و جانبازان عزیز بهره ببرید.

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر پیگیری مشکلات خانواده های جاویدالاثرها، افزود: آنها مظلوم ترین ایثارگران دفاع مقدس هستند و باید به خواسته های روحی خانواده های چشم انتظار آنان توجه شود.

سید محمدعلی شهیدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این دیدار گزارشی از فعالیت ها و عملکرد این بنیاد ارایه کرد و گفت: مهم ترین دستاورد ما ایجاد آرامش در بین ایثارگران به ویژه جانبازان است.