پیشروی کردها در پایتخت خلافت خود خوانده داعش

سیاسی

با شدت گرفتن جنگ علیه داعش در عراق، این گروه در سوریه نیز متحمل شکست‌های استراتژیکی شده و شبه‌نظامیان کرد با ورود به استان رقه توانسته‌اند بخش‌هایی از "پایتخت خلافت داعش" را از کنترل آنها خارج کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رامی عبدالرحمن، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که یگان‌های حمایت مردمی کردهای سوریه با پشتیبانی دیگر گروه‌های مخالف سوری توانسته‌اند پس از درگیری‌های شدید با داعش، مناطقی را در داخل مرزهای اداری استان رقه که پایتخت خلافت خودخوانده داعش محسوب می‌شود را به کنترل خود درآورند.

وی افزود: شبه نظامیان کرد سه روستا را در منطقه عین عیسی تحت کنترل درآورند تا تعداد روستاهایی که ظرف دو روز گذشته در داخل مرزهای اداری استان رقه از کنترل داعش خارج شده به هفت روستا افزایش یابد.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه این درگیری‌ها به کشته شدن دست کم شش عضو داعش انجامیده و بدین ترتیب تعداد کشته شدگان این گروه ظرف دو روز گذشته به 30 تن افزایش یافته است.

عین عیسی در فاصله 60 کیلومتری شهر رقه قرار دارد. شهر رقه بیش از یک سال است که از کنترل دولت سوریه خارج شده و تنها مرکز استان در این کشور محسوب می‌شود که به دست داعش افتاده است. به تازگی شهر ادلب، مرکز استانی در شمال سوریه به همین نام نیز از کنترل دولت خارج شده و جبهه تروریستی النصره بر آن سیطره یافته است.

انتهای پیام

کد N788964