پادشاه اردن: گزینه سیاسی تنها راه برون رفت از بحران یمن است

اردن

پادشاه اردن طی سخنانی اظهار کرد: تنها راه حل بحران کنونی یمن راه حل سیاسی است که همه تشکل‌های یمنی بر سر آن توافق داشته باشند و به واسطه آن وحدت و ثبات یمن حفظ شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن طی نشستی اظهار کرد: مشارکت اردن در ائتلاف عربی در یمن بنا به درخواست رسمی و قانونی صورت گرفته است.

پادشاه اردن ضمن اشاره به هماهنگی و همکاری مداوم کشورش با تمام کشورهای عربی و بین‌المللی بر اهمیت برقراری صلح و تحکیم امنیت در منطقه تاکید کرد.

وی در خصوص بحران دو کشور عراق و سوریه اظهار کرد: اردن همواره بر حمایت از تلاش‌های دولت عراق در مقابله با تروریسم و ضرورت ایجاد یک راه حل سیاسی برای حل بحران سوریه و توقف کشتار در این کشور تاکید می‌ورزد.

ملک عبدالله دوم، در خصوص مساله فلسطین تصریح کرد: ایجاد دو کشور تنها راه حل برطرف شدن بحران فلسطین است جز این راه حل دیگری وجود ندارد و ما امیدواریم که جامعه بین‌الملل برای از سرگیری مذاکرات میان طرفین فلسطینی و اسرائیلی تلاش خود را دو چندان کند.

وی در خصوص اوضاع امنیتی منطقه، اطمینان داد که تمام نیروهای مسلح و دستگاه‌های امنیتی اردن برای حفظ امنیت کشور در مقابل خطراتی که مرزهای اردن را تهدید می‌کند تمام تلاش خود را می‌کنند.

پادشاه اردن گفت: با وجود اینکه منطقه در حال عبور از مرحله بسیار سختی است اما اردن در اقدامات خود ثابت قدم است و می‌تواند از تمام چالش‌هایی که با آن رو به رو شده عبور کند و برنامه‌ها و طرح‌های ملی خود به ویژه در زمینه اصلاحات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را اجرا کند.

پادشاه اردن در زمینه اقتصادی نیز بر ضرورت استفاده از تمامی فرصت‌های اقتصادی اردن برای جذب سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در کشور به ویژه در آستانه میزبانی اردن برای کنفرانس جهانی اقتصاد تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N788696