اظهار نگرانی آنروا از اوضاع فلسطینی‌ها در یرموک

سیاسی

رئیس آژانس سازمان ملل در امور آوارگان فلسطینی (آنروا) نگرانی عمیق خود را بابت اوضاع غیرنظامیان در اردوگاه یرموک دمشق و پس از حملات داعش اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پیر کراهنبوئل، رئیس آژانس سازمان ملل در امور آوارگان فلسطینی گفت: ما همچنان نگران اوضاع آوارگان و غیرنظامیان در یرموک دمشق هستیم. ما به دنبال تامین کمک به افرادی هستیم که تصمیم دارند به صورت موقت این اردوگاه را ترک کنند و پناهگاه دیگری را بیابند.

در اول آوریل 2015 داعش به یرموک حمله کرد که در آن زمانی 160 هزار آواره فلسطینی و سوری در آن زندگی می‌کردند اما حال تنها 18 هزار تن در این اردوگاه ساکن هستند.

رئیس آژانس سازمان ملل در امور آوارگان فلسطینی در ادامه گفت: این برای من کاملا مهم است که رو در رو با این افراد دیدار کنم و حمایت و همبستگی خود را با آن‌ها اعلام کنم. هر درگیری یک وجهه انسانی هم دارد. درگیری‌ها در سوریه مردم این کشور را به شدت درگیر کرده است. جامعه بین‌الملل نباید در زمانی که آن‌ها نیازمند کمک هستند این افراد را به حال خود رها کند.

این مقام مسئول آژانس سازمان ملل در امور آوارگان فلسطینی‌ گفت: آژانس مصمم است به فلسطینی‌هایی که به "یلدا و بابیلا" در حومه یرموک فرار کرده‌اند، کمک کند. از زمانی که تغییرات مهم در یرموک و در پی حمله داعش رخ داده، هدف، چگونگی تامین کمک به مردم در داخل این اردوگاه است. ما همچنین در حال بررسی این مساله هستیم که چگونه به افرادی که در اردوگاه‌های موقت پناه گرفته‌اند، کمک رسانی کنیم.

رئیس آژانس سازمان ملل در امور آوارگان فلسطینی برای انجام یک ماموریت فوری روز شنبه وارد دمشق شد تا درباره کمک رسانی به غیرنظامیانی که از خشونت‌های یرموک می‌گریزند، به گفت‌وگو بپردازند.

آژانس سازمان ملل در امور آوارگان فلسطینی همچنین اعلام کرده که سفر رئیس این آژانس یافتن رویکردهای صلح آمیز برای بررسی پیامدهای انسانی در اوضاع کنونی است.

وی خواستار احترام کامل به غیرنظامیان در داخل یرموک و ایجاد راهی ایمن برای دریافت کمک از خارج از این اردوگاه شده است.

براساس منابع فلسطینی، حدود 2500 غیرنظامی یرموک در مدارس دمشق پناه گرفته‌اند.

انتهای پیام

کد N788661