شمخانی وارد مسکو شد

نماينده مقام معظم رهبري در شوراي عالي امنيت ملي,علي شمخاني

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران برای شرکت و سخنرانی در دهمین اجلاس دبیران شورای امنیت ملی کشورهای عضو و ناظر سازمان همکاری‌ شانگهای صبح امروز(دوشنبه) وارد مسکو شد.

به گزارش خبرگزار یدانشجویان ایران(ایسنا) علی شمخانی که به دعوت نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت ملی روسیه به مسکو سفر کرده است، در جریان این سفر دیدارهای دو جانبه‌ای با برخی مقامات سیاسی و امنیتی روسیه و همچنین همتایان حاضر در اجلاس بین المللی یادشده خواهد داشت.

این اجلاس در سطح کارشناسی امروز و در روز سه شنبه (25 فروردین ماه) با حضور مسئولان شوراهای امنیت ملی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای شامل قزاقستان، چین، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان و همچنین نمایندگان کشورهای ناظر شامل افغانستان، هند، ایران، مغولستان و پاکستان در مسکو پایتخت روسیه برگزار خواهد شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بحث و گفت‌وگو در خصوص مسائل امنیتی در فضای سازمان همکاری شانگهای با توجه به تحولات موجود در منطقه و کشورهای همجوار از موضوعات اصلی این نشست اعلام شده است.

براساس برنامه ها قرار است شرکت کنندگان در دهمین اجلاس دبیران شورای امنیت ملی کشورهای عضو و ناظر سازمان همکاری‌های شانگهای در ساعت 19 امشب در کرملین با ولادیمیر پوتین دیداری داشته باشند و انتظار می‌رود شمخانی با شایگو وزیر دفاع روسیه هم دیدار و گفت‌وگو کند.

سازمان همکاری شانگهای در تاریخ 15 ژوئن سال 2001 میلادی در شانگهای چین از سوی قزاقستان ، چین، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان تاسیس شده است.

انتهای پیام

کد N788647