پزشکیان در گفت‌وگو با ایسنا:

نقد منصفانه یکدیگر را یاد بگیریم

انتخابات مجلس

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه بلد نیستیم منصفانه یکدیگر را نقد کنیم و زیاد از حد تعریف و یا نقد صورت می‌گیرد، گفت: در چنین شرایطی حزب‌ها و گروه‌ها نمی‌توانند شکل بگیرند و جامعه نمی‌تواند پویایی داشته باشد.

مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اینکه با نزدیک شدن به انتخابات مجلس جریانات و گروه‌های سیاسی چه استراتژی مناسبی را باید در عملکردهای خود لحاظ کنند، گفت: مشکل کشور این است که واقعا روش گفت‌وگو را نمی‌دانیم و به همدیگر تهمت زده و یکدیگر را ضد اسلام و مملکت به حساب می‌آوریم.

وی با انتقاد از اینکه بلد نیستیم منصفانه همدیگر را نقد و یا از یکدیگر تعریف کنیم، گفت: متاسفانه هم تعریف‌هایمان زیاد از حد است و هم نقدهایمان افراطی. در نتیجه چنین رفتاری در جامعه موجب می‌شود حزب‌ها، جناح‌ها و گروه‌ها نتوانند به درستی شکل بگیرند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین وقتی گروه‌ها نمی‌توانند شکل بگیرند جامعه هم نمی‌تواند پویایی و شکوفایی داشته باشد لذا روشن است که اگر با یک هدف روشن و هم‌پیمان در جهت آن هدف گام برداریم جامعه به درستی شکل می‌گیرد.

پزشکیان اظهار کرد: در غیر این صورت هر کسی می‌تواند حرف خود را مطرح کند و سپس مجلسی از این افراد که حرف‌های مختلف دارند تشکیل شود و از این مجلس هم قطعا صداهای مختلف و جهت‌گیری‌های مختلف شکل می‌گیرد و در این مملکت پس از 36 سال یک راه مناسبی در اقتصاد، صنعت، کشاورزی، سیاست، فرهنگ و ... ایجاد نمی‌شود و در هیچ کدام به جایی نرسیده‌ایم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:‌ این مساله به این خاطر است که یک یا چند جریان خاصی وجود ندارد که جامعه را به درستی هدایت کند و هر روز هر کسی هر چیزی به ذهنش می‌رسد اعلام می‌کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس درباره اینکه آیا با نزدیک شدن به انتخابات گروه‌هایی که همسو هستند می‌توانند در یک جهت حرکت کنند، گفت: از آنجایی که سلایق مختلفی وجود دارد نمی‌توانیم نتایج درستی به دست آوریم که این نتیجه بتواند مشکل جامعه را حل کند مگر اینکه اجازه دهیم جو جامعه را طوری باز کنیم که حتی فردی که مخالف حرف می‌زند آن را از هیچ جایگاهی ممنوع نکرده و اجازه دهیم حرفش را بزند. در عین حال باید چارچوب‌ها و اصول را به درستی رعایت کرده و زیر سوال نبریم لذا نمی‌شود خارج از میدان بود و انتظار داشت دیگران هم درست کار کنند.

انتهای پیام

کد N788613