رهبر اپوزیسیون آفریقای جنوبی استعفا می‌دهد

رهبر اپوزیسیون آفریقای جنوبی ماه آتی میلادی از سمت خود در حزب ائتلاف دموکراتیک استعفا می‌دهد.

رهبر اپوزیسیون آفریقای جنوبی ماه آتی میلادی از سمت خود در حزب ائتلاف دموکراتیک استعفا می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بسیاری از تحلیل‌گران خروج "هلن زیله "از رهبری حزب ائتلاف دموکراتیک را فرصتی برای یک رهبر سیاهپوست می‌دانند که این سمت را پر کرده و حمایت رای دهندگان سیاهپوست را به دست آورد.

هلن زیله یک زن سفید پوست است که از سال 2007 رهبری ائتلاف دموکراتیک را برعهده داشت. وی می‌گوید که در راستای منافع حزبش دیگر نامزد نخواهد شد.

وی در بیانیه‌ای گفت: از آنجایی که انتخابات کنگره را در پیش رو داریم، من چندین ماه فکر کردم و سرانجام به این نتیجه رسیدم که در انتخابات کنگره آتی به عنوان رهبر شرکت نکنم. این سیاستمدار 64 ساله با این حال گفت که همچنان نماینده وسترن کیپ (کیپ غربی) که شامل شهرک کیپ تاون می‌شود باقی خواند ماند.

دوران نمایندگی وی در سال 2019 به پایان می‌رسد. وی که سابقا روزنامه نگار بود، در جلب حمایت مردمی برای حزب ائتلاف دموکراتیک خصوصا در میان سیاهپوستان نقش بسزایی داشت. حزب مذکور در سال 2014 توانست بیش از 22 درصد از آراء را به دست آورد. هلن زیله یکی از منتقدان سرسخت جاکوب زوما، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی خصوصا در مساله سوءمدیریت و فساد است.

انتهای پیام

کد N788536