کشورهای غربی خواهان پایان خشونت ها در لیبی شدند

سیاسی

شماری از کشورهای اروپایی و آمریکا بر لزوم برقراری بی قید و شرط آتش بس در لیبی تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، در آستانه برگزاری مذاکرات صلح بین گروه های درگیر لیبی شماری از کشورهای اروپایی و آمریکا پایان خشونت ها در این کشور را خواستار شدند. بر این اساس وزیران خارجه این کشورها بر لزوم پایان هر چه سریعتر خشونت ها و آتش بس بی قید و شرط در لیبی تاکید کردند.

در بیانیه ای که از سوی این کشورها از جمله آلمان منتشر شده با اشاره به مذاکرات پیش روی گروه های درگیر در لیبی آمده است: طرفین باید از این فرصت برای برقراری آتش بس سریع و تشکیل دولت وحدت ملی استفاده کنند.

پیشتر نیز بان کی مون دبیرکل سازمان ملل خواستار توافق گروه های درگیر لیبی بر سر تشکیل دولت وحدت ملی در این کشور شده بود. وی در واکنش به حمله مسلحانه به سفارت کره جنوبی در طرابلس بر لزوم احترام به قواعد بین المللی و عدم تعرض به اماکن دیپلماتیک تاکید کرد.

روز یکشنبه در یک حمله مسلحانه به سفارت کره جنوبی در طرابلس 2 مامور امنیتی کشته و یک نفر دیگر مجروح شدند. بنا بر اعلام وزارت خارجه کره جنوبی افرادی مسلح از یک خودرو به سوی ساختمان سفارت تیراندازی کردند. براساس این گزارش در زمان حمله سه کارمند کره ای از جمله دو دیپلمات در سفارت مشغول کار بودند که هیچ یک از آنها صدمه ندیده اند.