اخبار غرب عراق/

حرکت نیروهای امنیتی برای آزادی البو فراج/درگیری شدید در العامریه

سیاسی

منابع عراقی از حرکت نیروهای امنیتی این کشور به سوی منطقه البو فراج که دو روز قبل به اشغال داعش درآمده است و درگیری های شدید در شمال العامریه میان تکفیری ها و نیروهای عراقی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از عراق پرس، یک منبع محلی دراستان الانبار اعلام کرد: نیروی هوایی عراق یک ستون داعش را که در حال حرکت به سوی مرکز الرمادی در منطقه البو عیثه بود هدف قرار داد و آن را منهدم کرد.

فرحان محمد صالح عضو شورای استان الانبار بیان کرد: نیروهای پلیس و ویژه امروز به مرکز الرمادی رسیدند و با داعشی ها درگیر شدند. بخشی از این نیروها به سوی غرب و بخشی دیگر به سوی شرق منطقه البو فراج برای محاصره داعش به این منطقه رهسپار شدند.

عذال الفهداوی عضو شورای استان الانبار نیز از عملکرد قوی و احد موشکی نیروهای مردمی در شرق الرمادی و شهر السجاریه و هدف قرار اهداف استراتژیک داعش در این منطقه خبر دادند.

این در حالی است که منابع وابسته به پلیس عامر الفلوجه از یورش داعش به منطقه البو هوی در شمال العامریه در 23 کیلومتری جنوب فلوجه و درگیری های شدیدی که میان نیروهای امنیتی و عشایری با داعش در این منطقه در جریان است خبر دادند و افزودند: نیروهای امنیتی موفق به خنثی سازی خودرو بمبگذاری شده ای که عامل انتحاری آن را هدایت می کرد شدند.