جلیلی در دیدار با قائم مقام جبهه مردمی آزادی فلسطین:

ایجاد «داعش» برای بازداشتن جهان اسلام از نبرد با صهیونیست‌ها بود

سیاسی

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: ایجاد گروههای تروریستی مثل «داعش»، برای مقابله با وحدت جهان اسلام و جلوگیری از مبارزه جهان اسلام با رژیم صهیونیستی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید جلیلی امروز در دیدار با «ابو احمد فواد» قائم مقام دبیرکل جبهه مردمی آزادی فلسطین و هیأت همراه، با ابراز خشنودی از پیروزی‌های ملت فلسطین تأکید کرد: تجربه فلسطین به جهان نشان داد تنها مقاومت است که مستکبران را به عقب می‌راند.

در این دیدار که در محل شورای راهبردی سیاست خارجی برگزار شد، جلیلی گفت: تمام تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی آن است که به بهانه راه حل‌های سیاسی، ملت فلسطین را از ادامه مقاومت باز دارد.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌دانند پیروزی از آن مقاومت است و ادامه مقاومت، شکست حتمی رژیم صهیونیستی را به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به ظهور گروههای تروریستی مثل داعش در منطقه تصریح کرد: مقاومت فلسطین، محور وحدت جهان اسلام است و ایجاد گروههای تروریستی مثل «داعش»، برای مقابله با این وحدت و جلوگیری از مبارزه جهان اسلام با رژیم صهیونیستی است.

در این دیدار، همچنین ابو احمد فواد قائم مقام دبیرکل جبهه مردمی آزادی فلسطین با تأکید بر ادامه راه مقاومت و با تشکر از جمهوری اسلامی ایران برای حمایت واقعی از مقاومت فلسطین اظهار داشت: تحولات منطقه از سوریه تا یمن، نشان داده است دفاع از مظلوم یک اصل در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.