هاشمی‌رفسنجانی:دلواپسان امام‌ راهم اذیت می کردند

جبهه پایداری,اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر می‌بینید خشک مقدس‌ها و دلواپسان گاهی اذیت می‌کنند آنها همان‌هایی هستند که در گذشته امام‌خمینی(ره) را اذیت می‌کردند.

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از تسنیم، آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام امروز در همایش بانوی انقلاب بزرگداشت مرحوم خانم خدیجه ثقفی همسر امام‌خمینی(ره) که در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: امام‌خمینی(ره) همیشه از تعبیر استبداد و استعمار به عنوان دو لبه قیچی یاد می‌کرد و می‌فرمود که استبداد و استعمار دو لبه قیچی هستند که حقوق، حیات، منافع و توسعه مردم را قیچی می‌کنند و ما تا ریشه اصلی آن را حل نکنیم، مشکلات حل نمی‌شود.

او ادامه داد: با انقلاب اسلامی ایران اسلام از خطر استعمار و استبداد نجات پیدا کرد و این انقلاب حضور مردم را در صحنه تضمین کرد. لذا اگر در هر جامعه‌ای این سه عامل یعنی شکستن استبداد و بیرون راندن استعمار و حضور مردم در صحنه وجود داشته باشد، آن جامعه مقهور نمی‌شود و شکست نمی‌خورد و به پیروزی می‌رسد.

رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: چرا همه مصیبت ما این است که گفته می‌شود زنان این‌گونه به خیابان‌ها می‌آیند؛ البته این مصیبت است که چند زن در خیابان‌ها با این ظاهر حضور پیدا می‌کنند، چرا که زنان باید حداقل حجاب اسلامی را داشته باشند، اما مسئله ما این است که ظلم‌ها، زندان‌ها و سرکوب‌ها چه می‌شود و حق ضایع کردن‌ها چه می‌شود؟

هاشمی‌رفسنجانی گفت: مقام معظم رهبری در انتخابات و در زمان رأی دادن با صراحت گفتند که رأی مردم حق‌الناس است؛ حق الناس یعنی هر آدمی حقی بر گردن کسی داشته باشد، آن حق ساقط نمی‌شود و خدا نیز آن را ساقط نمی‌کند.

او ادامه داد: وقتی این حرف رهبری است و حرف سیاسی نیست و بلکه از روی اجتهاد است، ما چطور به خودمان حق می‌دهیم که فردی که مردم او را می‌خواهند نگذاریم وارد شود و فردی که مردم نمی‌خواهند بیاوریم و او را مسلط کنیم.

رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام یادآور شد: حق الناس بزرگ‌ترین ظلم و منکر است، لذا ما باید به حقوق پایبند باشیم، اما توجه به فروع نباید آنقدر زیاد شود که به اصول توجهی نکنیم.

هاشمی‌رفسنجانی گفت: من تفاوتی بین سید حسن، سید یاسر و سیدعلی خمینی نمی‌بینم، همه با هم با دوستی مجموعه خوبی را در اختیار نظام هستند، ولی اگر می‌بینید خشک مقدس‌ها و دلواپسان گاهی اذیت می‌کنند آنها همان‌هایی هستند که در گذشته امام‌خمینی(ره) را اذیت می‌کردند.

او با اشاره به خاطره‌ای از مرحوم خانم خدیجه ثقفی گفت: درسال 84 بعد از دوره ریاست‌جمهوری آقای خاتمی، من راضی نبودم که وارد عرصه انتخابات شوم ولی همسر امام راحل بنده را خواست و گفت که امام(ره) این انقلاب را به دست شما سپرده، آیا می‌دانید اینها چه کسانی هستند که می‌خواهید انقلاب را به آنها بسپاریم. با این سخنان اشک در چشمانم جمع شد.

هاشمی‌رفسنجانی گفت: همسر امام اهل تملق، چاپلوسی و تظاهر نبود.

 


29231

 

کد N787961