رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

باید به نسل آینده بگوییم چه بودیم، چه شدیم و چه خواهیم شد

سیاسی

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به سخنان رهبری در جمع مداحان اظهار کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری در سخنرانی پیشین خود در جمع مداحان هیچ نقطه مبهمی در مباحث سیاست خارجی کشور بر جای نگذاشت و به تمامی ابهامات در این خصوص پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد گلپایگانی در مراسم معارفه رییس جدید کمیته امداد امام خمینی با اشاره به این که تقارن این جلسه با ولادت حضرت زهرا (س) را باید به فال نیک گرفت ادامه داد: مقام معظم رهبری در ارتباط با حکومت آل سعود فرمودند که به زودی دماغشان به خاک مالیده خواهد شد و ما منتظر آن روز هستیم و باید مردم بدانند که خداوند چنین نعمتی را که رهبری هوشیار، آگاه و مخلص است را به آنها عطا کرده است.

وی ادامه داد:ذره‌ای در وجود ایشان هوا و هوس و برای خود چیزی ساختن وجود ندارد و هدف اصلی و نهایی‌شان ترویج اسلام و مذهب حق و لاغیراست.

وی در خصوص کمیته‌ی امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد: مراسم امروز برای ایجاد تغییر مهمی در تشکیلات این نهاد تشکیل شده است و باید تقارن آن با ولادت حضرت زهرا (س) را به فال نیک گرفت.

وی همچنین با گرامی‌داشت یاد مدیران سابق کمیته امداد امام خمینی (ره) خصوصا آقای عسگراولادی از وی به خوبی و نیکی یاد و افزود: همواره از نزدیک شاهد اخلاص ایشان بودیم و در واقع ایشان اعتباری برای کمیته امداد بود و در طول عمر با برکت خود با درستکای و صحت و امانتداری زندگی کرده و از زمان آغاز نهضت انقلاب (خرداد 42 ) ارتباط مستقیم با امام (ره) داشت و توانسته بود اعتماد ایشان را به خوبی جلب کند.

وی افزود:‌زمانی که وی به عنوان نماینده امام راحل (ره) وارد مجموعه امداد شد اعتبار ایشان بسیاری از مسائل را حل می‌کرد و بعد از رحلت امام نیز هیچ زمانی نسبت به مقام معظم رهبری کوتاهی نداشتند.

وی همچنین از مرحوم حاجی حیدری شفیع یاد کرد و ادامه داد: انصافا حسین انواری سرپرست پیشین کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمان فعالیت خود کوشا و ساعی بودند اما احساس شد بعد از فوت نیری و عسگراولادی وقت آن است که تغییرات مهمی در مجموعه کمیته امداد ایجاد شود و به صورت هیات امنایی اداره شود.

وی همچنین با اشاره به حضور حجت‌الاسلام کازرونی در در جمع هیات امنای جدید مجموعه‌ی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: همواره حضور یک روحانی در این نهاد خالی بود و خداوند ما را هدایت کرد تا ایشان را برای این سمت به حضرت آقا معرفی و ایشان نیز از این مساله استقبال کردند و در حال حاضراز اعضای هیات امنای این نهاد بوده و ان شاءالله در مسئولیت جدید خود نیز همانند گذشته کارگشا و راهگشا باشند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در خصوص مهندس سید پرویز فتاح نیز اظهار کرد: پرویز فتاح چهره‌ی معروفی بوده و انسانی پاک باخته است و همچنین در علوم خود (مهندسی) متخصص بوده و اقدامات بزرگی را از جمله تاسیس چندین سد در کشور انجام داده و انسانی با انگیزه ، متعهد ومومن است و مطمئنم در مرتبه‌ی کنونی خود نیز منشاء برکات و خیرات زیادی خواهد بود.

وی همچنین با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی از آثار و برکات بسیار مهم و بزرگ امام راحل بوده است گفت: در زمان طاغوت ثروت و بیت‌المال در دست عده‌ای خاص و غارت گر می‌چرخید و متاسفانه یکی از مسائلی که امروز فقدان آن احساس می‌شود کم خبری و کم آگاهی نسل فعلی از اقدامات ستمگرانه طاغوت است.

وی افزود: نسل آینده که نه امام را دیده‌اند و نه وضعیت قبل از انقلاب را، باید از کجا بدانند که طاغوت بر سر مردم چه آورده بود. به همین دلیل یکی از مسئولیت‌های بزرگ ما این است که به این نسل آگاهی رسانی کنیم تا بدانند کشورشان در چه وضعیتی بود و اکنون در چه شرایطی است.

گلپایگانی دو گروه را در این راستا عهده دار مسئولیت عظیم دانست و اظهار کرد: کسانی که در آموزش‌گاه‌ها و دبیرستا‌نها و دانشگاه‌ها و غیره حضوردارند و همچنین روحانیت معظم که درمساجد و حوزه‌ها با مردم در ارتباط است، 2 قشری از جامعه هستند که در این راستا مسئولیت عظیمی دارند و باید به نسل آینده بگویند که چه بودیم چه شدیم و چه خواهیم شد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری مراسمی اعم از جشن هنر شیراز، جشن‌های دو هزار و 500 ساله شاهنشاهی و غیره در نظام طاغوت گفت: تمامی این اقدامات در حالی انجام می‌شد که در همان زمان روستاهای ما نه بهداشت، نه فرهنگ و نه مسکن و زندگی داشتند و حتی شاهدیم مردم برخی از نقاط کشور حتی شناسنامه نیز نداشتند.

وی ادامه داد: این دولت و این حکومت با چنگ و دندان و با هر چه که در توان داشته است در پی سال‌های پس از انقلاب کار کرده و زحمت کشیده است و درحکومت اسلامی فقیر و غنی ، شهری و روستایی هیچ فرقی ندارند.

گلپایگانی در ادامه مسئولیت و رسالت ذاتی کمیته امداد امام خمینی (ره) را زدودن فقر و محرومیت از چهره مردم دانست و گفت: توصیه من به تمامی مسئولان جدید این نهاد این است که به این تشکیلات به چشم یک عبادتگاه و محلی برای ذخیره آخرتشان نگاه کنند، زیرا این نهاد دنیایی نیست و آخرتی است و باید بدانند که همیشه نوبت ما نبوده و روزی سر کار می‌آییم و روزی این مسئولیت از ما گرفته خواهد شد و این تشکیلات هیچ چیزرا جز خدمت به خلق خدا ندارد و از این فرصت باید حداکثر استفاده را بکنند.

وی همچنین حفظ حرمت افرادی که کمیته امداد امام خمینی (ره) به آنها خدمت رسانی می‌کند را از نکات بسیار مهم دانست و گفت: باید در راستای خدمت رسانی به مردم درمانده و بیچاره با تمام توان از حداکثر فرصت‌ها استفاده کرد و در این راستا حفظ حرمت این افراد از نکات بسیار کلیدی و ارزشی است که در علوم و مباحث دینی ما نیز تعلیمات زیادی در این خصوص وجود دارد.

به گزارش ایسنا، وی همچنین از زحمات انواری، سرپرست پیشین این نهاد و همکاران وی تشکر کرد و ترکیبی را که مقام معظم رهبری برای هیات امنای این نهاد انتخاب کرده‌اند را ترکیب بسیار جالبی دانست که در راس آن پرویز فتاح قرار دارد و همچنین از خانم دکتر وحیددستجردی نیز که در طی دوره‌ی وزارت خود نقش بسیار مهمی را برای زنان ایفا کردند تشکر و اظهارکرد: مطمئنیم که دکتر وحید دستجردی در سمت جدید خود به عنوان یکی از اعضای هیات امنای کمیته امدادامام خمینی خدمات زیادی را به زنان درمانده و سرپرست خانوار و غیره ارائه خواهد داد.

همچنین در پایان حکم مقام معظم رهبری توسط حجت‌الاسلام و المسلمین گلپایگانی قرائت شد.

انتهای پیام

کد N787926