قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه:

پیش‌بینی رفتارهای ناهنجار یک ضرورت است

سیاسی

قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: پیش‌بینی رفتارهای ناهنجار در آینده یک ضرورت محسوب می‌شود و برای پیشگیری باید از هر ظرفیت و امکانی که در اختیار داریم به نحو احسن استفاده کنیم.

قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: پیش‌بینی رفتارهای ناهنجار در آینده یک ضرورت محسوب می‌شود و برای پیشگیری باید از هر ظرفیت و امکانی که در اختیار داریم به نحو احسن استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهدی امیری‌اصفهانی قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در کارگاه فیلم‌نامه نویسی با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم و آسیب که صبح امروز در این معاونت برگزار شد، گفت: همه انسان‌ها وظیفه دارند در مسیر کمال حرکت کنند به نحوی که امروزشان بهتر از دیروزشان باشد، در غیر این صورت خداوند ما را مواخذه خواهد کرد.

وی ادامه داد: انسان موجودی کریم است و کرامت انسانی باید مورد توجه و حرمت قرار گیرد. همچنین کرامت انسان در قانون اساسی به عنوان یک اصل مطرح شده؛ لذا کسانی که در عرصه‌ اجتماعی فعالیت می‌کنند باید توجه ویژه‌تری به موضوع کرامت انسانی داشته باشند.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: متاسفانه روند افزایش جرایم هم از حیث عمق و هم از حیث دامنه وجود دارد؛ بنابراین پیش بینی رفتارهای ناهنجار آتی یک ضرورت محسوب می‌شود. برای پیشگیری از وقوع جرم باید از هر ظرفیت و امکانی که در اختیار داریم استفاده کنیم.

وی افزود: یکی از مصادیق زیبایی هنر است که می‌تواند نقش ویژه‌ای را در اصلاح و پیشگیری از ناهنجاری‌ها ایفا کند. در بین انواع هنرها قطعا هنرهای بصری و تجسمی نقش ویژه‌ای دارند، زیرا در هنر بصری احساس عاطفه قابل انتقال است؛ بنابراین نباید از این ویژگی غفلت کنیم.

امیری‌اصفهانی خاطرنشان کرد: هر ابزاری می‌تواند دارای نقش مثبت یا مخرب باشد؛ برای مثال فضای مجازی یک ابزار است که می‌شود استفاده مثبت و یا مخرب از آن شود؛ لذا سینما و تلویزیون و غیره نیز به همین گونه است. در واقع هنر ما این است که از این ابزار استفاده مثبت انجام دهیم و ناهنجاری‌ها را به حداقل برسانیم.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه خاطرنشان کرد:‌ جرم فی نفسه جزء اعمال قبیح است. ما باید طوری رفتار کنیم که قباحت یک عمل مجرمانه ضایع نشود. در واقع غیر مستقیم بودن پیام دارای اهمیت است و باید به آن توجه داشته باشیم که می توان گفت در این صورت آثار فوق‌العاده‌ای بر جای خواهد گذاشت. همچنین از ارائه پیام مستقیم تا جایی که امکان دارد بپرهیزیم.

ادامه دارد ...

کد N787681