اوباما و مادورو دیدار کردند

سیاسی

شگفتی های هفتیمن نشست رهبران کشورهای آمریکایی فقط محدود به دیدار اوباما و کاسترو نبود بلکه رئیس جمهور آمریکا در این نشست با یکی از اصلی ترین منتقدان واشنگتن یعنی «نیکلاس مادورو» نیز دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «باراک اوباما» پس از دیدار با «رائول کاسترو» رئیس جمهور کوبا، با نیکلاس مادور، رئیس جمهور ونزوئلا، نیز دیدار کرد.

دیدار اوباما و مادورو در حالی انجام شد که ونزوئلا همچنان به انتقاد از سیاست های واشنگتن ادامه می دهد و در ماه های گذشته نیز ایالات متحده سیاست های تحریمی خود علیه ونزوئلا را شدت بخشیده بود.

آمريکا ماه گذشته دولت ونزوئلا را تهديدی برای امنيت ملی ايالات متحده دانسته و تحريم‌هايی را عليه هفت شخصيت ونزوئلايی اعمال کرد. در همان زمان رئيس جمهوری ونزوئلا در واکنش گفته بود هدف تحريم‌های تازه آمريکا سرنگونی دولت اوست.

کاترین وارگاس، سخنگوی کاخ سفید، به خبرنگاران گفته است در دیدار کوتاه میان روسای جمهوری دو کشور، اوباما بر حمایت خود از گفتگوی مسالمت‌ آمیز میان دولت و مخالفات ونزوئلا تاکید کرده است.

به گفته وارگاس رئیس‌جمهوری ایالات متحده تصریح کرده است که منافع ما در تهدید ونزوئلا نیست، بلکه در حمایت از دموکراسی، ثبات و رفاه در آن کشور و در منطقه است.

مادورو در نامه‌ای به اجلاس قاره آمریکا خواستار رفع تحریم‌های آمریکا شده است و می‌گوید ۱۳ میلیون نفر آن را امضا کرده‌اند.