نماینده سازمان ملل: دولت سوریه برای کمک به کاهش بحران یرموک همکاری می‌کند

سیاسی

یکی از نمایندگان سازمان ملل گفت، مطمئن است دولت سوریه در تسکین وضعیت 18 هزار آواره فلسطینی در یرموک که داعش قصد تصرف آن را دارد، همکاری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، رمزی عزالدین رمزی، معاون نماینده سازمان ملل در سوریه گفت، سازمان ملل با دولت دمشق همکاری می‌کند تا از امنیت فلسطینی‌ها و سوری‌ها در یرموک واقع در حومه دمشق اطمینان حاصل کند.

رمزی پس از دیدار با فیصل المقداد، معاون وزیر امور خارجه سوریه با خشنودی کامل گفت، مطمئن است همکاری بسیار خوبی وجود خواهد داشت.

سفر رمزی به دمشق دو روز پس از آن صورت گرفت که بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل هشدار داد، ساکنین یرموک که از سال 2013 میلادی توسط دولت دمشق محاصره شده بودند، در حال حاضر توسط تروریست‌های داعش و دیگر افراط‌گرایان به گروگان گرفته شده‌اند؛ مقامات سازمان ملل درخصوص احتمال قتل عام در یرموک هشدار داده‌اند.

بان کی مون گفت: ساکنین یرموک با یک شمشیر دو لبه مواجه هستند چراکه در داخل این کمپ شبه‌نظامیان مسلح و در خارج آن نیروهای دولت قرار دارند.

وی خواستار پایان خشونت‌ها، امکان دسترسی بشردوستانه و عبور امن غیرنظامیانی شد که خواستار خروج از این کمپ هستند.

رمزی گفت: ما می‌خواهیم که ساکنین این کمپ مطمئن باشند که منافع آنها از همه چیز برای ما مهمتر است. ما هر کار بتوانیم انجام می‌دهیم تا امنیت و ایمنی آنها را خواه در داخل و خواه در خارج از این کمپ فراهم کنیم و با دولت سوریه در این خصوص همکاری خواهیم کرد.

رمزی گفت: فیصل المقداد در این دیدار به من گفت که به دنبال همکاری با سازمان ملل درخصوص تمامی مسائلی است که به بهبود شرایط در کمپ یرموک کمک می‌کند.

وی افزود: من بر روی حرف‌های فیصل المقداد حساب می‌کنم و مطمئنم که او به زودی اقدام ملموسی انجام خواهد داد و ما نیز قادر خواهیم بود برنامه‌های مشخصی را پیشنهاد دهیم.

داعش با کمک شبه‌نظامیان جبهه النصره مرتبط با القاعده هفته گذشته وارد این کمپ آوارگان فلسطینی شده و بخش اعظم آن را از چنگ دیگر گروه شبه‌نظامی درآورده و آن را تصرف کرده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در انگلیس گفت، داعش کنترل 90 درصد از این کمپ را به دست گرفته است.

انتهای پیام

کد N787372