دیدار چند دقیقه‌ای اوباما با رئیس‌جمهور ونزوئلا در پاناما

در بحبوحه تنش‌های شدید میان کاراکاس ‌- واشنگتن بر سر مسئله تحریم‌ها، رئیس جمهوری آمریکا به طور خصوصی با همتای ونزوئلایی خود در پاناما سیتی دیدار کرد.

در بحبوحه تنش‌های شدید میان کاراکاس ‌- واشنگتن بر سر مسئله تحریم‌ها، رئیس جمهوری آمریکا به طور خصوصی با همتای ونزوئلایی خود در پاناما سیتی دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دیدار "باراک اوباما"، رئیس جمهوری آمریکا با "نیکولاس مادورو" در حاشیه نشست پاناما صورت گرفت و براساس اظهارات یک مقام کاخ سفید این دیدار تنها چند دقیقه به طول انجامید.

دیدار مذکور در پی آن انجام شد که دولت اوباما بحران سیاسی و اقتصادی در ونزوئلا را یک تهدید امنیت ملی برای آمریکا اعلام کرده و دارایی‌های هفت مقام ونزوئلا را که به ادعای آمریکایی‌ها متهم به نقض حقوق بشر برای معترضان ضد دولتی هستند، بلوکه کرد. رئیس جمهوری ونزوئلا و بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین این اقدام را محکوم کرده و آن را اقدامی خصمانه همانند دوران جنگ سرد توصیف کردند که می‌تواند تنش‌ها را با ونزوئلا آن هم در زمانی که اختلافات شدیدی وجود دارد و درخواست‌ها برای استعفای مادورو بالا گرفته، تشدید کند.

"برنادت میهان"، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت: باراک اوباما بر حمایت قاطع از گفت‌وگوی صلح آمیز میان طرفین داخلی در ونزوئلا تاکید کرده است.

وی بار دیگر تاکید کرد: منافع ما از سوی ونزوئلا تهدید نمی‌شود اما در راستای حمایت از دموکراسی، ثبات و آرامش در ونزوئلا و در منطقه تلاش می‌کنیم. مادورو پیش از دیدار با اوباما گفت که تبادل 10 دقیقه‌ای بسیار خوب و دوستانه بود و می‌تواند به مذاکرات معنادار میان دو کشور طی روزهای آتی بینجامد.

رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: من به او گفتم که ما دشمن ایالات متحده نیستیم. ما حقیقت را به یکدیگر گفتیم.

انتهای پیام

کد N787348