جهت تامین نظر شورای نگهبان؛

محل پرداخت دیه آمر به معروف و ناهی از منکر تعیین شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت تامین نظر شورای نگهبان، محل تامین دیه آمر به معروف و ناهی از منکر در صورت ناتوانی جانی از پرداخت حق دیه آمر به معروف و ناهی از منکر را مشخص کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، بر اساس مصوبه مجلس در مورادی که نسبت به آمر به معروف وناهی از منکر جنایتی واقع شود و جانی شناسایی نشود و یا در صورت شناسایی به دلیل عدم تمکن مالی ناتوان از پرداخت دیه در مهلت مقرر باشد، در صورت تقاضای دیه از سوی مجنی‌الیه یا اولیای دم حسب مورد پس از صدور حکم قطعی از سوی مرجع صالح قضایی دیه از محل تبصره ماده 9 این قانون پرداخت می‌شود.

بر اساس تبصره این ماده هرگاه جانی شناسایی شود یا تمکن مالی پیدا کند ستاد می‌تواند در صورت اذن مجنی‌الیه یا ولی دم حسب مورد نسبت به وصول دیه و خسارات مربوطه از طریق محاکم قضایی اقدام کند.

از 211 نماینده حاضر در جلسه 139 رای موافق، 6 رای مخالف و 7 رای ممتنع داده شد.

همچنین بر اساس اصلاح انجام شده در ماده این طرح نمایندگان تصویب کردند علاوه بر استفاده از ردیف بودجه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر جدول شماره 17 کمک به اشخاص حقوقی و غیر دولتی موضوع ردیف 540 هزار جدول شماره 9 به دولت اجازه داده می‌شود از بودجه فرهنگی دستگاههای اجرایی ذیربط موضوع این قانون به امر به معروف و نهی از منکر اختصاص یابد.

143 موافق از 210 نماینده حاضر در جلسه با این مصوبه موافقت کردند.

انتهای پیام

کد N787343