ادعای مقام ناتو در مورد ادامه کمک‌های روسیه به جدایی‌طلبان در اوکراین

یک روزنامه آلمانی امروز (یکشنبه) نوشت، ناتو بر این باور است که روسیه سربازان بیشتر و تسلیحات برای جدایی طلبان حامی مسکو در شرق اوکراین تامین کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از مقام‌های ناتو که خواست نامش فاش نشود، به روزنامه آلمانی فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ گفت: ما بار دیگر متوجه شدیم که روسیه به جدایی طلبان شرق اوکراین تسلیحات و سرباز می‌دهد و آن ها را تحت تعلیم قرار داده است. مسکو همچنان به ارسال تسلیحات و اعزام سرباز به نیروهای جدایی طلب شرق اوکراین دست می‌زند. چنین اقداماتی نقض توافقات صلح مینسک است که براساس آن باید درگیری‌ها در اوکراین پایان یابد.

این اتهامات علیه مسکو در حالی مطرح شده است که وزرای امور خارجه اوکراین، روسیه، آلمان و فرانسه روز دوشنبه قرار است در برلین دیدار و درباره دستیابی به تحقق توافقات صلح مینسک گفت‌وگو کنند.

اوضاع در اوکراین همچنان پرتنش است و درگیری‌های پراکنده در شرق رخ می‌دهد که نقض کننده توافقات صلح مینسک، بلاروس هستند.

سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز در حال کنترل اوضاع و توافق صلح در شرق اوکراین است اما چند روز پیش از جدایی طلبان و ارتش اوکراین خواست تا رعب و وحشت و اعمال محدودیت‌ها در روند فعالیت 400 ناظر این سازمان را متوقف کنند.

انتهای پیام

کد N787331