عملیات گسترده ارتش مصر در سیناء / تخریب منازل، پیامد "منطقه حائل" در سیناء

مصر

به دنبال حمله افراد مسلح به تجمع ارتش مصر در شمال سیناء، نیروهای ارتش عملیات گسترده‌ای را در منطقه کرم القوادیس واقع در این استان انجام دادند.

به دنبال حمله افراد مسلح به تجمع ارتش مصر در شمال سیناء، نیروهای ارتش عملیات گسترده‌ای را در منطقه کرم القوادیس واقع در این استان انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، منابع امنیتی اعلام کردند که حدود 30 تانک در عملیات پاکسازی که نیروهای مصری در منطقه کرم القوادیس در شمال سیناء انجام می‌دهند، شرکت می‌کند.

این عملیات ارتش مصر به دنبال حمله گروه مسلح «ولایت سیناء» با خمپاره به تجمع ارتش مصر در منطقه کرم القوادیس انجام شد.

این گروه مسلح فایل تصویری را در اینترنت منتشر کرد که نشان می‌دهد افراد مسلح یکی از سربازان ارتش مصر را که هفته گذشته به اسارت گرفته بودند، اعدام می‌کند.

گروه ولایت سیناء مدعی شده که عملیات اعدام سربازان مصری در واکنش به کشته شدن کودکان سیناء و ویران شدن منازل ساکنان این استان از سوی ارتش مصر است.

ارتش مصر روز پنجشنبه به دنبال کشته شدن دو افسر در انفجاری در شمال سیناء آماده‌باش اعلام کرد.

هفته گذشته حدود 17 نظامی و غیرنظامی در حملاتی که گروه ولایت سیناء به مراکز امنیتی در العریش و شیخ زوید انجام داد، کشته شد.

این گروه همان گروهی است که پیشتر نام انصار بیت‌المقدس را بر خود گذاشته بود.

از سوی دیگر، به گزارش منابع مصری در عملیات ارتش مصر برای ایجاد منطقه حائل میان این کشور و نوار غزه در مرحله دوم حدود 1220 منزل که بیش از 2000 خانوار در آنها ساکن هستند، ویران خواهد شد.

به گزارش منابع، عمق منطقه حائل تا نوار غزه قرار است که به پنج کیلومتر برسد.

عبدالفتاح فاید، تحلیلگر و نویسنده امور مصر در شبکه الجزیره اعلام کرد که ارتش مصر اقدام به منفجر کردن منازل و تخلیه آن از ساکنان می‌کند اما هیچ‌ گونه غرامتی را در قبال تخریب منازل به آنها نمی‌دهد.

وی افزود: دولت به ساکنان سیناء وعده داده بود که منازل جدیدی را برای آنها در شهر رفح بسازد اما تاکنون هیچ اقدامی برای تحقق این هدف صورت نگرفته است.

انتهای پیام

کد N787306