پورابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا:

حمایت رهبری در مذاکرات بسیار موثر بود

مذاكره,مذاكرات ايران و گروه 1 5,مذاكرات هسته‌اي

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد در پی روند خوب مذاکرات با ایجاد یک فضای جدید در کشور اثرات آن را در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور شاهد باشیم و بتوانیم با یک زبان مشترک از منافع جمهوری اسلامی ایران حمایت کنیم.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با تاکید بر اینکه قطعا در مذاکرات حمایت مقام معظم رهبری بسیار موثر بوده است، گفت: در جریان قرائت بیانیه شاهد بودیم که هنوز بیانیه مشترک قرائت نشده اوباما زودتر مصاحبه را انجام داد.

وی ابراز امیدواری کرد: فضای مذاکرات به سمتی برود تا جایی که بتوانیم خواسته‌های مقام معظم رهبری را تحقق بخشیم.

نماینده مردم کرمان در مجلس با تاکید بر اینکه ما در مذاکرات از حقوق خود دفاع کردیم، گفت: همه دنیا فکر می‌کنند به ما هدیه‌ای داده‌اند در حالی که هدیه نیست. این حق مسلم و قانونی ما است و قطعا می‌تواند کمک کند به اینکه فضای جدید در کشور ایجاد شود که قطعا آن فضا نیز اثرات خود را در مقطع مختلف اقتصادی، اجتماعی، ‌سیاسی و امنیتی می‌گذارد.

پورابراهیمی با بیان اینکه امیدواریم در سال جدید این نگاه تقویت شود که بتوانیم به یک زبان مشترک از منافع جمهوری اسلامی ایران حمایت کنیم، گفت: البته دولت باید بداند آنچه را که خط قرمزهای نظام، رهبری و مجلس است باید رعایت کند و ما حتما بر روی این قضیه حساس بوده و پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: حاضر نیستیم توافق بدی انجام دهیم که منجر شود عزت مردم ما از بین برود.

نماینده مردم کرمان در مجلس با بیان اینکه با پروتکل الحاقی کاملا مخالف هستم، گفت: این مساله قطعا می‌تواند مبنایی برای ورود آمریکایی‌ها باشد چیزی که مانند جریان کاپیتالاسیون در زمان شاه برای کشور اتفاق افتاد.

وی در پایان با بیان اینکه امیدواریم نتایج خوبی در توافق نهایی حاصل شود، گفت: ما همواره از تیم مذاکره‌کننده در شرایطی که امروز فضای همدلی و همزبانی است حمایت می‌کنیم و نشان دادیم هر جا که جلوی دشمن محکم ایستادیم نتایج خوبی گرفتیم.

انتهای پیام

کد N787301