تاکید بارزانی و علاوی بر حفظ وحدت عراق

معاون رئیس جمهوری عراق اعلام کرد عراق با شرایط دشواری مواجه است که ایجاب می‌کند وحدت ملی برقرار باشد و مسئولان در کنار آوارگان بایستند و فرصت برون رفت کشور از اوضاع خود مبتنی بر ادامه گفت‌وگوها و احساس مسئولیت مشترک است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، دفتر ایاد علاوی، معاون رئیس جمهوری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که او با مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در اربیل دیدار کرد و آنها در این دیدار بر لزوم این مساله تاکید کردند که عراق یکپارچه و متحد بماند تا با اوضاع ملتهب در منطقه مقابله کرده و حاکمیت خود را حفظ کند و این کشور را برای مقابله با تمامی مشکلات سیاسی مصون کند و روش آرام کردن اوضاع و اشاعه ثبات در منطقه را ادامه دهد.

علاوی در این دیدار خاطرنشان کرد: عراق با شرایط دشواری رو به روست که وحدت ملی و ایستادگی در کنار آوارگان به حل و فصل مشکلاتشان و دستیابی به راه حل‌هایی برای شرایط کنونی‌شان را ایجاب می‌کند و همچنین باید از امکانات مشترک برای ضربه زدن به گروه‌های تروریستی و از بین بردن آنها استفاده کرد.

علاوی افزود: فرصت برون رفت کشور از اوضاع کنونی خود مبتنی بر ادامه گفت‌وگوها و احساس مسئولیت مشترک و شفاف سازی و یکپارچه کردن تمامی گروه‌ها و به کارگیری تمامی امکانات برای مقابله با گروه تروریستی داعش است و همچنین باید شرایط موفقیت آمیز بودن تلاش‌های سیاسی فراهم شود و جامعه عراقی به وحدت دست یابد تا پیروزی سیاسی و نظامی محقق شود.

پیشتر مسعود بارزانی در دیدار با حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق تاکید کرد که تمام امکانات اقلیم کردستان را در اختیار دولت مرکزی قرار می‌دهد.

انتهای پیام

کد N787298