۰
کلباسی:

در قبال رفتار عربستان عکس‌العمل مناسبی داشته باشیم

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
عربستان

قائم مقام سابق ستاد اقامه نماز گفت: ما به کشور عربستان اجازه توهین و تجاوز به حریممان را نمی‌دهیم و در مقابل آن‌ها می‌ایستیم و اگر لازم باشد این عمل مستحبی را ترک می‌کنیم تا امور بر طبق آن چیزی که اصل است برگردد و درست شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در رابطه با اقدام شنیع عربستان در رابطه با دو نوجوان ایرانی اظهار کرد: دولت عربستان و مامورین آن‌جا بنا به یک سری زمینه‌های فرهنگی، اعتقادی، اخلاقی و تربیتی که دارند از بدرفتارترین ماموران حکومتی دنیا هستند به ویژه آن‌هایی که در امور مربوط به مسائل مذهبی و زیارتی متصدی امر هستند.

وی گفت: این کج‌خلقی‌ها جزء عادت‌های ماموران عربستانی است. کشور عربستان در طول تاریخ به‌دلیل موقعیتی که داشته و خانه خدا و حرم رسول الله در آنجا قرار دارد مورد توجه بسیاری از مردم و به‌خصوص مسلمانان است و مردم هر رنجی و سختی را چه در گذشته و چه امروز تحمل می‌کنند تا به این مکان مقدس و عظیم بروند و همین امر باعث شده که ماموران عربستان سعودی رفتارهای خشن و سوء‌خلق داشته باشند.

قائم مقام سابق ستاد اقامه نماز خاطرنشان کرد: ما از گذشته تا به امروز شاهد این چنین حرکت‌های ناصحیحی بوده‌ایم و بنا به شرایطی افزایش و یا کاهش داشته است. اکنون به نظر می‌رسد با توجه به حمله‌ عربستان به یمن و تبلیغاتی که آن‌ها در کشور خودشان علیه ایران انجام می‌دهند و آن حرف‌های نادرست صدام ملعون را در قالب‌های دیگری تکرار می‌کنند سبب اینگونه رفتارها شده است.

کلباسی ادامه داد: البته ما نمی‌توانیم اینگونه رفتارهای نادرست را به کل مردم آنجا اطلاق بدهیم. تمام آن‌ها این چنین نیستند ولی مصداق‌های آن‌ها در سوء‌رفتار بسیار زیاد است و سبب می‌شود که فکر ما هم به سمتی دیگر برود.

وی در ادامه با بیان این‌که «ما باید در قبال این عملکردها عکس‌العملی نشان بدهیم» گفت: یک زمانی در رابطه با بدرفتاری‌های عقیده‌ای مشکل داریم مثلا آن‌ها می‌گویند که نباید به اینجا دست بکشی و کتاب دعا بیاوری. شاید بشود این مسائل اعتقادی را نادیده گرفت ولی در مواردی که مسائل این‌چنینی به وجود می‌آید و مربوط به اخلاقیات است و با هیچ منطق و قانون و قاعده‌ای سازگار نیست نمی‌توانیم این بدرفتاری‌ها را نادیده بگیرم و مسئولین هم نباید از این مسئله بگذرند و یا آن را فراموش کنند.

قائم مقام سابق ستاد اقامه نماز گفت:‌ اگر ما در این رابطه عکس‌العمل مناسبی نداشته باشیم و خطوط خود را روشن نکنیم ممکن است باز هم شاهد اینگونه رفتارها باشیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.