ملاقات رئیس کمیسیون گردشگری مجلس آلمان با معاون وزارت امور خارجه ایران

رئیس کمیسیون گردشگری مجلس فدرال آلمان با معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ایران دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، رئیس کمیسیون گردشگری مجلس فدرال آلمان که در راس یک هیئت پارلمانی به تهران سفر کرده است با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار رئیس کمیسیون گردشگری پارلمان، ضمن ابراز خرسندی از سفر به تهران، هدف از این سفر را آشنایی با صنعت گردشگری در ایران و تلاش برای افزایش سفر گردشگران آلمانی و اروپایی به ایران اعلام کرد.

وی با بیان اینکه ایران یک مقصد جذاب برای گردشگران آلمانی محسوب می‌شود، اعلام آمادگی کرد که زمینه‌های لازم جهت تقویت زیر ساختهای ایران در حوزه گردشگری را فراهم کند.

در این دیدار تخت روانچی با اشاره به روابط تاریخی و سنتی بین دو کشور، آمادگی ایران نسبت به گسترش همه جانبه روابط بین دو کشور و به ویژه در حوزه گردشگری را اعلام کرد. او افزایش 50 درصد حجم گردشگران آلمانی به ایران در یکسال گذشته را نشانه مثبتی در این خصوص تلقی و از مشارکت شرکت‌های آلمانی در تقویت زیر ساختهای گردشگری در ایران استقبال کرد.

همچنین معاون اروپا آمریکای وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال طرف آلمانی در خصوص مذاکرات هسته‌ای مواضع ایران را تشریح و بر لغو تحریمها در ابتدای اجرای توافق جامع تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N787173