۰

پورمحمدی: زنان باید در تمامی ابعاد اجتماعی حضور داشته باشند

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

وزیر دادگستری گفت: باید با نگاهی جامع به این مساله توجه کنیم که زن می‌خواهد در جایگاهی متعالی و در همه ابعاد اجتماعی حضور موثر داشته باشد و نمی‌توان این واقعیات را نادیده گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری، ظهر امروز به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن در جلسه‌ای با حضور بانوان شاغل در وزارت دادگستری، از خدمات و تلاش‌های ارزنده آنان قدردانی کرد.

او گفت: نقش حضرت زهرا (س) به عنوان یک انسان نقش آفرین، بسیار ارزنده بوده و به عنوان یک الگو، جایگاه و رفتار، سبک زندگی و سلوک ایشان، پاسخگوی نیاز امروز و فردای جامعه است.

وی با بیان این که اسلام به عنوان دین کامل، جایگاه ویژه‌ای برای زنان قائل بوده و نسبت به حضور اجتماعی زن حساس و مقید است افزود: حرف اسلام این است که انسان باید به عالی‌ترین مراتب برسد و نسبت آن بین زن و مرد برابر است اما در دنیای امروز که ملاک اصلی، قدرت و ثروت است، ادعای تساوی بین زنان و مردان بی‌معنی است؛ چراکه امکانات مردان برای دست‌یابی به این ابزارها بیش‌تر است.

پورمحمدی در ادامه گفت: باید با نگاهی جامع به این مساله توجه کنیم که زن می‌خواهد در جایگاهی متعالی و در همه ابعاد اجتماعی حضور موثر داشته باشد و نمی‌توان این واقعیات را نادیده گرفت؛ اما در دنیای امروز، بسیاری از این مشکلات، در مورد مردان نیز صادق است.

وی هم‌چنین تاکید کرد: اساس کمال انسانی، خانواده و زن و ظرافت کار در همین است چراکه نقش زن در حیات انسانی، بسیار مهم است و جامعه‌ای بهشتی است که زنان و مادران آن بهشتی باشند و برابری زن و مرد در این‌جا نمود می‌یابد.

هم‌چنین بر اساس این گزارش پوران ولویون، مشاور وزیر دادگستری در امور زنان و خانواده، پیش از سخنان وزیر دادگستری با اعلام این خبر که مرکز اجلاس مجمع جهانی زنان در اردیبهشت ماه، گزارش عملکردی را در حضور مقام معظم رهبری ارایه می‌کند اظهار کرد: مقید بودن دولت به ایجاد مصونیت‌های لازم برای حضور زنان در جامعه، از مطالبات جدی جامعه زنان کشور است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.