در دیدار با کارکنان زن مجلس؛

لاریجانی: در مسئله هسته‌ای نباید عجولانه قضاوت کرد

سیاسی

رئیس مجلس با بیان اینکه ملت ایران به دنبال صیانت از دستاوردهای خود در حوزه هسته‌ای است، گفت: قطعا در مسئله هسته‌ای نباید عجولانه اظهار نظر کرد.

رئیس مجلس با بیان اینکه ملت ایران به دنبال صیانت از دستاوردهای خود در حوزه هسته‌ای است، گفت: قطعا در مسئله هسته‌ای نباید عجولانه اظهار نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی لاریجانی در دیدار با کارکنان زن مجلس به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: در این دیدار باید از خدمات شما و اینکه خیلی با متانت کار خود را دنبال می‌کنید، تقدیر و تشکر کنم، از طرف دیگر در مجموع گزارشاتی که از اقدامات و تلاش‌های کارکنان مجلس به من داده می شود، نشان دهنده آن است که کارکنان زن در مجلس با تمام توان در جهت انجام امور و وظایف تلاش می‌کنند و امیدوارم این مسیر در سال 94 هم ادامه یابد.

رئیس قوه مقننه با اشاره به اهمیت جایگاه حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: رسول اکرم (ص) در روایات متعدد حضرت علی (ع) را به عنوان حلم مجسم، امام حسن (ع) را به عنوان سخای مجسم، امام حسین (ع) را به عنوان کسی که در زندگی خود و در تمام صحنه‌ها حریم دار و با اخلاق بوده، معرفی کرده است. از طرف دیگر پیامبر حضرت فاطمه (س) را به عنوان حسن و زیبایی مجسم معرفی می کردند و می فرمودند که حضرت زهرا (س) در میان همه انسان ها فرد با کرامتی است.

وی ادامه داد: قطعا برای زنان کشور ما یک افتخار است که الگویی مانند حضرت فاطمه (س) دارند که پیامبر (ص) وی را در میان همه انسان‌ها به عنوان حسن و زیبایی مجسم و دارای فضیلت مطلق معرفی می‌کردند، از این رو امیدوارم گفته و سیره ایشان همیشه مدنظر همه افراد علاقمند به اهل بیت باشد.

لاریجانی با اشاره به انتخاب سال 94 به عنوان دولت و ملت، همدلی و همزبانی از سوی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: یکی از دلایل انتخاب این شعار برای امسال وضعیت بین المللی به ویژه موضوع مسئله هسته ای کشورمان است، زیرا موضوع هسته‌ای به اندازه کافی در ذات خود پیچیدگی دارد البته علی الظاهر نباید در این حوزه به شرایط کنونی می‌رسیدیم اما در صحنه بین الملل همواره قدرتمندان به دنبال دردسر سازی هستند کما این که شما می‌بینید مردم مظلوم یمن که به دنبال تعیین سرنوشت خود بودند امروز دچار چه مشکلاتی هستند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: از طرف دیگر مردم فلسطین نیز در دهه‌های اخیر دچار مشکلات بسیاری بودند که این موضوعات درباره ایران هم صدق می‌کند زیرا ملت ایران به دنبال صیانت از دستاوردهای بومی خود در حوزه انرژی هسته‌ای است، در این رابطه کشورهای غربی گاها ما را نصیحت می‌کنند که انرژی هسته ای چه فایده‌ای برای کشور شما دارد. در این جا من باید در جواب بگویم که ما نیازمند نصایح آنها نیستیم زیرا راه خودمان را می‌توانیم تشخیص دهیم.

وی با بیان اینکه کشورهای غربی هیچ وقت نمی‌خواهند شرایط منطقه آرام باشد، افزود: به هر حال مسئله هسته ای چالشی است که ایران در طول یک دهه اخیر با آن روبرو بوده و با توجه به زوایای مختلف آن در شرایط کنونی احتیاج به مقاومت، درایت و تدبیر دارد. از طرفی دیگر فرمایشات و نکات رهبر معظم انقلاب در جلسه اخیر بسیار دارای اهمیت بود و حکایت از آن دارد که درباره مسئله هسته ای و راه‌حل‌های این حوزه نباید عجولانه قضاوت کرد و باید این موضوع را در یک بستر آگاهانه پیش برد.

لاریجانی ادامه داد: من به همه کسانی که علاقمند به سرنوشت ایران هستند توصیه می‌کنم که در مورد موضوعات ملی به ویژه مسئله هسته‌ای با دقت و توجه و در جهت حفظ منافع کشور کار کنند. البته گاهی ممکن است یک اظهار نظر برای حریف یک موقعیت جدید ایجاد کرده و با آن بر ایران فشار بیاورد، از این رو ما برای ایضاح موضوع نباید شرایطی را به وجود آوریم که دیگران از آن سوءاستفاده کنند، بنابراین در شرایط کنونی حل این موضوع بیش از هر چیز به همگرایی و همزبانی ملت و عوامل حکومت نیازمند است تا انشاالله در مسیر مذاکرات آنچه که برای ملت ایران خیر است حاصل شود.

رئیس قوه مقننه با اشاره به وضعیت آشفته منطقه گفت: من تصور نمی‌کنم که در طول یک دهه اخیر هیچ زمانی وضعیت منطقه مانند امروز پر التهاب و بحرانی بوده باشد زیرا در شرایط کنونی تروریست‌ها شرایط منطقه را عصبی کرده و زندگی را بر ملت‌های مسلمان سخت کرده‌اند و به جای درگیری با دشمنان اسلام این تلاطم و بحران را به درون خانواده اسلام برده‌اند که نتیجه این قطعا کاهش قدرت امت اسلامی خواهد بود.

وی با اشاره به حمله اخیر عربستان به کشور یمن تصریح کرد: قطعا در این اتفاق هم کشوری که حمله کرده و هم کشوری که مورد حمله قرار گرفته، دچار مصرف انرژی و منابعش می‌شود که این در نهایت موجب تضعیف امت اسلامی خواهد شد، از طرفی دیگر این اقدامات با شرع و عقل سازگار نیست زیرا در شرایط کنونی منابع کشورهای اسلامی محدود است، حال به جای حمایت از کشورهای مسلمان نیازمند، انرژی خود را صرف کاهش و سایش آنها می‌کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از خانه ملت، لاریجانی با اشاره به وضعیت عراق، سوریه و لیبی گفت: همچنان شاهد هستیم که شرق ایران و کشورهایی مانند پاکستان و افغانستان دچار بحران‌هایی است، از این رو همه این اتفاقات و حوادث موجب می‌شود که ما درک بهتری از مسائل داشته باشیم. البته در اینجا باید از تصمیم اخیر پارلمان کشور دوست و همسایه پاکستان درباره نپذیرفتن مشارکت در حمله به یمن تشکر کنم زیرا ورود به این جنگ حتما ضررش برای کل کشورهای اسلامی است، از این رو هم اکنون ملت ایران با توجه به مسائل مطروحه باید با بصیرت نسبت به شرایط منطقه توجه کند.

ادامه دارد ...

کد N786993