فارک: با ما نباید مثل سایر مجرمان برخورد شود

گروه مارکسیستی "شورشیان نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا" موسوم به فارک اعلام کرد، اعضای این گروه براساس توافق احتمالی به شیوه معمول مورد دادرسی قضایی قرار نخواهند گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، گروه فارک پس از سخنان خوان مانوئل سانتوس، رئیس‌جمهور کلمبیا مبنی بر اینکه بزگرترین مانع صلح و توافق با فارک توافق بر سر محاکمه پس از 50 سال جنگ است، مطرح شد.

در واکنش به این اظهارات گروه فارک در بیانیه‌ای که در آغاز دور اخیر گفت‌وگوها در کوانا قرائت شد اظهار کرد: شما نمی‌توانید به همان روشی که با مجرمان برخورد می‌کنید با اعضای فارک هم برخورد کنید. رئیس جمهور اعلام کرده‌اند که پذیرش روند مشکل اصلی است این مساله درست است.

این گروه شبه نظامی در ادامه تصریح کرد، تمام مدت‌ دو سال مذاکره درخواست عدم صدور حکم حبس برای اعضای فارک بود در حالیکه سانتوس اعلام کرده است که هیچ مصونیت قضایی‌ برای جرایمی چون قتل، تجاوز و قاچاق مواد مخدر نخواهد بود.

سانتوس همچنین در مصاحبه اخیر خود با رویترز خاطرنشان کرده بود، ما تا میزان محکومیتی را می‌پذیریم که به دستیابی به صلح منتهی شود. زندان و حبس ضرورتا به معنای پشت میله بودن نیست. حبس معنا و گونه‌های متعددی دارد.

انتهای پیام

کد N786986