واکنش جمعی از فعالین دانشجویی استان اصفهان به هتک حرمت زائران ایرانی در عربستان

جمعی از فعالین دانشجویی استان اصفهان با انتشار بیانیه‌ای برخورد قاطع مسئولین با مساله هتک حرمت دو زائر ایرانی از سوی پلیس عربستان را خواستار شدند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بیانیه آمده است: ما سربازان و ره رو راه حسینیم که برای احیای حق و اسلام شیرینی سفر حج تمتع را به مناجات های دشت کربلا و شمشیرهای برهنه بخشید.

آنچنان که شاهد افزایش مقبولیت کشور عزیزمان ایران در عرصه های مختلف پس از تدبیر و امید دولت محترم و تلاش های مستمر تیم مذاکره کننده هسته ای در جهان هستیم و شیرینی امید حاصل از آن در دل مردمان بی همتای این مرزوبوم همچنان در جریان بود ، چندی نگذشت که جسارت سنگین و عمل قبیحانه تعدادی مسلمان نما و جیره خوار استعمار غرب در زیر پرچم رژیم ملعون آل سعود در سرزمین وحی قلب میلیون ها ایرانی را جریحه دار کرد ، عملی که بیش از هربار چهره واقعی ضد انسانی این رژیم نا مقبول را در عرصه جهانی به نمایش گذاشت تا آنکه تعدادی از مراجع عظام تقلید ، نمایندگان ملت ، دستگاه دیپلماسی و بسیاری از فعالین حقوق بشر و...این عمل ضد انسانی و اخلاقی را به صورت گسترده محکوم نمودند.

حال ما دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ضمن محکومیت این اقدام غیر انسانی ، انتظار آنرا داریم که مراجع عظام تقلید موضع شدید تری در قبال این اهانت ها که مکررا نسبت به حجاج عزیز کشورمان صورت میگیرد اتخاذ نمایند، کما اینکه بنا نیست برای برپایی امر مستحب عزت و افتخار کشور عزیزمان ایران اسلامی به خطر بیفتد ، آیا زمان آن نرسیده که برای موضوع حج تصمیمی قاطع و حسینی گرفته شود.

از وزارت خارجه و مسئولین امر تقاضامندیم برخورد سرسختانه تری در برابر اعمال شنیع عربستان سعودی مد نظر قرار گیرد تا دیگر شاهد این گونه اقدامات توهین آمیز در قبال ملت متمدن و مقتدر ایران اسلامی نباشیم.

در اینجا ما فعالین دانشجویی به نمایندگی از دانشجویان کشور انتظار داریم با توجه به وضعیت پیش آمده ، مراجع عظام تقلید، دستگاه دیپلماسی و سازمان حج و زیارت و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسئله اهانت های پی در پی رژیم آل سعود به حجاج و ملت ایران تصمیمی قاطع حتی در حد لغو مقطعی سفرهای حج مستحبی تا زمانی که عزت و احترام حجاج ایران در حد مقبول رعایت شود اتخاذ نمایند.

انتهای پیام

کد N786867