سازمان ملل برای زندانیان سابق گوانتانامو خانه فراهم می‌کند

رئیس جمهوری اروگوئه اعلام کرد، آژانس پناهجویان سازمان ملل برای شش زندانی اسبق زندان گوآنتانامو که اکنون در این کشور به سر می‌برند خانه تهیه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، تاباره واسکوئز، رئیس جمهور اروگوئه پس از دیدار با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران در نشست سران کشورهای آمریکا در پاناما اظهار کرد: هر یک از آنها یک خانه خواهند داشت.

واسکوئز ادامه داد: دفتر کمیسیونر ارشد سازمان ملل در امور پناهجویان منابع لازم برای رسیدگی به نیازهای این زندانیان سابق را دارد.

واسکوئز پیش از دیدار با اوباما گفته بود از واشنگتن برای رسیدگی به وضعیت این شش مرد که سال گذشته به عنوان پناهجو به اروگوئه آمدند، درخواست کمک خواهد کرد.

دولت اروگوئه کمک کردن به اوباما جهت تحقق وعده دیرینه‌اش در تعطیل کردن زندان گوآنتانامو در ماه دسامبر این شش زندانی را پذیرفت.

انی زندانیان سابق که شامل چهار سوری، یک فلسطینی و یک تونسی می‌شوند ششم دسامبر و پس از یک دهه حبس وارد اروگوئه شدند آنها در حالی یک دهه در زندان به سر بردند که هرگز متهم یا محکوم نشدند.

در زمانی که این افراد وارد اروگوئه شدند طبق تعهد با آنها مانند سایر شهروندان اروگوئه برخورد می‌شود آنها دوره زبان اسپانیایی می‌گذرانند و در هتل و خانه‌ای که اتحادیه کارگران محلی برایشان فراهم کرده زندگی می‌کنند.

انتهای پیام

کد N786846