نقوی حسینی به ایسنا خبر داد،

بررسی روابط ایران با عربستان در کمیسیون امنیت ملی

عربستان

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که این کمیسیون در جلسه‌ای با حضور مسوولان وزارت خارجه و سازمان حج و زیارت به بررسی بی حرمتی و برخورد نامناسب اخیر با دو نوجوان زائر ایرانی در فرودگاه جده می‌پردازد.

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی اظهار کرد: اخیرا بی‌حرمتی به دو نوجوان زائر ایرانی صورت گرفته که این اقدام در کنار افزایش بی‌احترامی‌ها و جسارت‌ها وبی‌حرمتی‌ها از طرف ماموران آل سعود علیه زائرین عاملی شد که کمیسیون به بررسی روابط ایران با کشور عربستان در جلسه‌ی فردا یکشنبه بپردازد.

وی همچنین گفت: تهاجم‌های گستاخانه عربستان به یمن نیز عامل دیگری است که کمیسیون امنیت بر اساس آن موضوع روابط با عربستان و تحولات منطقه را به صورت جدی مورد بررسی قرار دهد؛ به ویژه این که توانمندی و توانایی عربستان برای اداره امور حج و حفظ احترام به حرمت زائرین به طور جدی مورد تردید واقع شده و ما احساس ناامنی برای زائرین می‌کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اعتقاد داریم که دولت عربستان قادر به اداره امور حج نیست و به جای امور اداره‌ی داخلی به جنگ افروزی در منطقه می‌پردازد.

وی در پایان گفت که این کمیسیون طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران را نیز این هفته مورد بررسی قرار می‌دهد؛ طرحی که یک فوریت آن در روزهای پایانی سال گذشته در مجلس به تصویب رسید.

انتهای پیام

کد N786523