جوکار: مسئولین به طور جدی در مورد حج عمره تجدیدنظر کنند

حج,عمره,عربستان

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید این موضوع را برای مردم جا بیندازیم و آنها را توجیه کنیم که عمره یک عمل مستحبی است و طبق روایاتی که داریم اعمال دیگری هم می‌تواند جایگزین این عمل شود.

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره برخوردهای عربستان با زائرین ایرانی خاص موضوع تعدی ماموران عربستانی به دو نوجوان هموطن‌مان اظهار کرد: قدر مسلم این اقدامات در آینده شرایط‌تر را سخت‌تر می‌کند و به دنبال این اقدام شنیعی که دو مامور سعودی انجام دادند و بی‌احترامی و رفتاری که خلاف شرع است و حقوق انسانی است و به دنبال آن پرواز را برگرداندند جای تاسف دارد و مسئولین ما باید به طور جدی در مورد این موضوع یعنی حج عمره تجدیدنظر کنند.

وی افزود:‌ اگر عربستان بخواهد همین‌طور بی‌احترامی‌ها را نسبت به مردم ما ادامه دهد و نتواند اقدامات مطلوبی را به زائران ارائه بدهد قطعا سازمان حج و زیارت نباید نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشد و باید پروازها را تا اطلاع ثانوی لغو کند و این رفتار و عمل و این بهانه‌گیری‌ها و بی‌احترامی‌هایی که در فرودگاه نسبت به زائرین صورت گرفته وضعیت بسیار نامطلوبی است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما باید این موضوع را برای مردم جا بیندازیم و آنها را توجیه کنیم که عمره یک عمل مستحبی است و طبق روایاتی که داریم اعمال دیگری هم می‌تواند جایگزین این عمل شود. وقتی می‌توانیم عمل دیگری را جایگزین کنیم چه ضرورتی دارد که در این شرایط حیثیت و آبروی خودمان را اینگونه هزینه کنیم؟

جوکار افزود: بدتر از همه اینها این است که دولت عربستان حتی حاضر به عذرخواهی نیست و این ناشی از ضعف مدیریتی است که در امور حج و زیارت عربستان وجود دارد و باید مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N786482