بسج دانشجویی دو دانشگاه خواستار صدور مجوز تجمع اعتراض آمیز مقابل سفارت عربستان شد

سیاسی

بسج دانشجویی دانشگاه تهران و امام صادق(ع) در نامه‌ای به وزارت کشور خواستار صدور مجوز جهت برگزاری تجمع اعتراض آمیز مقابل سفارت عربستان شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این نامه به شرح زیر است:

وزارت محترم کشور جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

همانگونه که مستحضر هستید بسیج دانشجویی دانشگاه تهران قصد داشت تا در تاریخ 18 فروردین سال جاری تجمعی از دانشجویان و مردم را به جهت محکومیت جنایت دولت سفاک سعودی در برابر سفارت آن کشور برگزار نماید.

متاسفانه محافظه کاری دستگاه های اجرایی به جهت آنکه مبادا خدایی نکرده مسئولین سعودی حج برای هموطنان ما مشکلی بوجود آورند سبب شد تا مجوز این برنامه توسط وزارت فخیمه خارجه که گویا این روزها کل سپهر سیاست خارجی را در تعامل با آمریکا می داند لغو شود.

اینکه یکی از دلایل تاسیس وزارت خارجه در کشورهای گوناگون حفاظت از اتباعشان در سایر کشورها می باشد و وزارت خارجه ما متاسفانه تا آن حد منفعل است که از ترس آنکه سعودی ها به خود جرات بدهند تا مزاحمتی ایجاد کنند مجوز برنامه ای را لغو می کند موضوعی نیست که در اینجا بتوان به آن پرداخت.

منتها برفرض متقن بودن چنین دلیلی باید خاطر نشان کرد که در تاریخ 27 اسفند ماه سال 1393 موضوعی رخ داده- و متاسفانه باز هم به جهت محافظه کاری وزارت خارجه تا روز 18 فروردین علنی نشد -که بهانه های واهی را از دست وزارت خارجه برای لغو مجوز خواهد گرفت.تعرض به دو جوان ایرانی در فرودگاه جده نشان داد که این سعودی ها هستند که اتفاقا سیاست خارجه ای وقیحانه را در پیش گرفته اند و وزارت خارجه ما متاسفانه گویا مصمم است تا به هر شکل و عنوانی با کوتاه آمدن در برابر آنها عزت مسلمین و کرامت ایرانی را لگدمال کند.

وقایع اتفاق افتاده در چند روز اخیر ما را مصمم ساخت تا بار دیگر با برگزاری تجمعی از دانشجویان و ملت انقلابی در برابر سفارت سعودی لااقل ابراز انزجار شدید خود را از سیاست های منطقه ای این رژیم سفاک و هم چنین تعرض به دوجوان ایرانی اعلام داریم.

ًلذا بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با همراهی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) مجددا از وزارت کشور درخواست دارد تا با صدور مجوزی در تاریخ دوشنبه شنبه 25 فروردین ساعت 17 عزت از دست رفته ملت ایران را که متاسفانه تا به حال در راستای بازپس گیری آن فقط به مصاحبه ها اکتفا شده است را دوباره احیا کند، همچنین در جهت آرمان اصلی امام عزیز که همانا دفاع از مستضعفین و مظلومان است در ام القرای جهان اسلام عکس العملی مناسب انجام گیرد .

ومن الله التوفیق

انتهای پیام

کد N786441