سودان نماینده اتحادیه اروپا را احضار کرد

وزارت خارجه سودان اعلام کرد که نماینده اتحادیه اروپا را در خارطوم به دلیل سخنانی حساس در مورد فضای سیاسی در سودان پیش از انتخابات در هفته جاری احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، "علی الصادق"، سخنگوی وزارت خارجه سودان عنوان داشت که سودان رئیس دفتر اتحادیه اروپا در خارطوم را احضار کرد تا شکایت خود را نسبت به اظهارات "فدریکا موگرینی"، مسئول سیاست خارجه اتحادهی اروپا ابراز کند.

پیشتر فدریکا موگرینی در بیانیه‌ای تصریح کرد: فضایی که امکان برگزاری انتخابات را بوجود آورده فراهم نشده است. مردم سودان شایسته بهترین هستند به همین دلیل ما ترجیح می‌دهیم که این انتخابات را تایید نکنیم.

در این بیانیه اتحادیه اروپا آمده است که سودان در برگزاری گفت‌وگوی ملی واقعی جهت آرام کردن درگیری‌ها و مقدمه‌ای جهت روند سیاسی که تمامی طرف‌ها در آن حضور یابند، شکست خورده است.

در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی سودان که پس فردا (دوشنبه) برگزار می‌شود و تا روز چهارشنبه ادامه می‌یابد، پیش‌بینی می‌شود که عمر البشیر، رئیس جمهور سودان برای یک دوره جدید رئیس جمهور شود و بدین ترتیب ریاست جمهوری خود را که از 25 سال قبل ادامه داشته است، تمدید کند.

انتخابات سودان در حالی برگزار می‌شود که احزاب مخالف اصلی آن را تحریم می‌کند.

انتهای پیام

کد N786440