مسکو از مخالفت 4 کشور با درخواست سوریه درباره داعش خبر داد

داعش

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که آمریکا، انگلیس، فرانسه و اردن درخواست سوریه برای درج نام داعش در فهرست تحریم‌های شورای امنیت را نپذیرفتند.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که آمریکا، انگلیس، فرانسه و اردن درخواست سوریه برای درج نام داعش در فهرست تحریم‌های شورای امنیت را نپذیرفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا، انگلیس، فرانسه و اردن درخواست سوریه را که مورد حمایت روسیه نیز بود، ناکام گذاشتند. این درخواست به کمیته ویژه شورای امنیت در مورد تحریم‌ها علیه القاعده ارائه شد و مبنی بر این بود که نام داعش در فهرست تحریم‌های این کمیته قرار بگیرد.

سوریه خواهان درج نام داعش در فهرست تحریم‌های اعمال شده علیه تشکیلات تروریستی بین‌المللی به عنوان یک تشکیلات مستقل در فعالیت‌های تروریستی شده است چراکه نام این گروه در حال حاضر در فهرست مذکور به عنوان یکی از نام‌های "القاعده در عراق" درج شده است.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: واشنگتن و کشورهای حامی آن اصرار دارند که نام "القاعده در عراق" که این نام در فهرست تحریم‌ها درج شده است، به نام "دولت اسلامی" تبدیل شود که این امر با واقعیت همخوانی ندارد و به نظر می‌رسد که استدلال آمریکا مبنی بر این که "القاعده در عراق" شاخه عراقی القاعده است احتمالا به تشکیلات داعش تبدیل شود که این استدلال واهی است.

وزارت خارجه روسیه همچنین اعتراض خود را نسبت به تلاش‌های برخی از کشورهای غربی از جمله آمریکا ابراز و اعلام کرد که آنها تلاش می‌کنند از مسئولیت گسترش دامنه فعالیت این گروه تروریستی شانه خالی کنند.

انتهای پیام

کد N786297