مشرف از حضور در دادگاه معاف شد

پاكستان

دادگاه مقابله با تروریسم پاکستان درخواست رئیس‌جمهوری پیشین این کشور را برای عدم حضور در دادگاه درباره پرونده بازداشت قضات پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیشن، سهیل اکرام، قاضی دادگاه مقابله با تروریسم پاکستان با بررسی درخواست پرویز مشرف، رئیس‌جمهوری پیشین این کشور در عدم حضور وی در دادگاه رسیدگی به پرونده قضات بازداشتی این درخواست را پذیرفت.

در جریان این جلسه بررسی، الیاس صدیقی، وکیل مدافع مشرف این درخواست را ارائه کرد و خواستار عدم حضور موکلش در دادگاه به خاطر مسائل مربوط به سلامت وی شد.

این وکیل اعلام کرد که پزشکان به خاطر درد شدید در کمر به مشرف استراحت مطلق داده‌اند. به همین دلیل مشرف نمی‌تواند در دادگاه حاضر شود.

امیر ندیم تابش، دادستان عمومی پاکستان اما به مخالفت با درخواست مشرف پرداخت و گفت، هر زمان که وقت دادگاه فرا می‌رسد، یک پرونده پزشکی جدید مطرح می‌شود مبنی بر اینکه مشرف نمی‌تواند در دادگاه حاضر شود. این عادت ژنرال مشرف شده که برای معافیت و عدم حضور در دادگاه پرونده‌های پزشکی جدید ایجاد کند.

دادگاه مقابله با تروریسم پاکستان درخواست معافیت مشرف را در حضور در دادگاه پذیرفت و روند دادگاه را تا 24 آوریل 2015 و برای انجام تحقیقات بیشتر به تاخیر انداخت.

پیشتر قاضی این دادگاه نارضایتی خود را بابت عدم دریافت مدارک پزشکی مشرف ابراز کرده و از وکیل وی خواسته بود تا این گزارش‌ها را ارائه کند.

انتهای پیام

کد N786151