واشنگتن کمک‌های نظامی خود به تونس را در سال آینده افزایش می‌دهد

تونس

معاون وزیر خارجه آمریکا که در ادامه سفر دوره‌ایش دیدارهای گسترده‌ای با مسئولان تونسی انجام داده و تاکید کرد آمریکا کمک‌های خود به نیروهای امنیتی و ارتش تونس را در سال آینده افزایش خواهد داد.

معاون وزیر خارجه آمریکا که در ادامه سفر دوره‌ایش دیدارهای گسترده‌ای با مسئولان تونسی انجام داده و تاکید کرد آمریکا کمک‌های خود به نیروهای امنیتی و ارتش تونس را در سال آینده افزایش خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری الجزیره، آنتونی بلینکن، معاون وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با حبیب الصید، نخست وزیر تونس در مصاحبه‌ای مطبوعاتی با اشاره به اینکه واشنگتن برای کمک و آموزش بیشتر نیروهای امنیتی تونس آماده است، گفت: هدف آمریکا از این اقدامات تقویت قدرت تونس برای شکست کسانی است که آزادی و امنیت مردم را تهدید می‌کنند.

بلینکن بدون اشاره به مبلغ کمک‌های مالی فعلی آمریکا به تونس و مبلغ کمک‌های آینده، افزود: به همین خاطر باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا تلاش می‌کند بودجه کمک‌های امنیتی به تونس را در سال جدید افزایش دهد.

طبق گفته‌های این مقام آمریکایی، کمک‌های این کشور شامل تجهیزات نظامی و اسلحه حمایت از تونس در زمینه تکنولوژی و آموزش نیروهای امنیتی، تبادل اطلاعات امنیتی میان دو کشور و کمک به ارتش تونس برای مدیریت مرزها می‌شود.

بلینکن در ادامه ابراز امیدواری کرد که با کمک‌های آمریکا، توان نیروهای امنیتی تونس برای مقابله با چالش‌ها از جمله خطر تروریستی که این کشور و جامعه جهانی را تهدید می‌کند، افزایش یابد.

پیش از این معاون وزیر خارجه آمریکا با مقامات تونس از جمله الطیب البکوش وزیر امور خارجه تونس، ناجم الغرسلی، وزیر کشور و یاسین ابراهیم، وزیر سرمایه گذاری و همکاری بین‌المللی تونس دیدار و گفت‌وگو کرد.

همچنین بلینکن با راشد الغنوشی، رئیس جنبش النهضه تونس نشستی داشت.

خبرگزاری آناتولی از دیدار احتمالی بلینکن، با گروهی از هیات دولت تونس خبر داد.

آمریکا در اوت سال گذشته برای حمایت از ارتش تونس در مقابله با گروه‌های مسلح کمک‌های نظامی به ارزش 60 میلیون دلار ارائه داد.

همچنین مقامات تونسی و آمریکایی از هفته‌های قبل از تصمیم آمریکا برای فروش 12 هلیکوپتر از نوع بلک هاوک به ارزش 700 میلیون دلار خبر دادند.

همچنین آمریکا از زمان آغاز انقلاب تونس در چهار سال قبل 100 میلیون دلارکمک‌های نظامی به تونس ارائه کرده است.

انتهای پیام

کد N786116