آمریکا همکاری اطلاعاتی خود با عربستان را گسترش می دهد

سیاسی

یک خبرگزاری غربی از همکاری تنگاتنگ سرویس های اطلاعاتی آمریکا با ارتش عربستان سعودی برای هدف قرار دادن بهتر مواضع نیروهای مردمی یمن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ایالات متحده آمریکا اطلاعات بیشتری را برای هدف قرارگرفتن مواضع یمنی ها توسط جنگنده های سعودی، در اختیار رژیم عربستان می گذارد. یک مقام آمریکایی با اعلام این مطلب علت همکاری مذکور را بی نتیجه بودن حملات اخیر عربستان در تضعیف قدرت نیروهای مردمی یمن عنوان کرد.

این در حالی است که حملات هوایی کشورهای عربی به سرکردگی عربستان طی دو هفته اخیر نتوانسته کاری از پیش برده و جلو پیشروی نیروهای مردمی یمن را بگیرد. به گفته مقامات آمریکایی، واشنگتن با همکاری تنگاتنگ با عربستان می کوشد اطلاعات دقیق تری از مواضع نیروهای مردمی یمن در اختیار ارتش این رژیم قرار دهد.

به گفته یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود واشنگتن همکاری اطلاعاتی خود را همپیمان سعودی را گسترش داده و ضمن دادن اطلاعات مواضع حساس نیروهای مردمی یمن، جنگنده های این رژیم را از حمله به مناطقی که نباید مورد هدف قرار گیرند، باز می دارد.

این در حالی است که جنگنده های سعودی در حملات متجاوزانه خود به یمن منازل مردم بی دفاع این کشور را هدف قرار داده و دهها نفر از آنان را شهید و مجروح کرده اند.