چاوش اوغلو:

ایران و ترکیه در مورد همکاری برای حل بحران یمن توافق دارند

سیاسی

وزیر خارجه ترکیه گفت کشورش و ایران در مورد لزوم همکاری برای حل بحران یمن و بازگرداندن صلح و ثبات به این کشور توافق دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، «مولوت چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه از توافق ایران و کشورش برای همکاری به منظور حل بحران یمن خبر داد. وی این مطلب را در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «علی احمد کرتی» وزیر خارجه سودان در آنکارا اعلام کرد.

چاوش اوغلو همچنین گفت ترکیه به رایزنی با کشورهای عربی منطقه در زمینه این بحران ادامه می دهد. به گفته وی آنکارا تلاش خود را بر پایان دادن به بحران در یمن و بازگرداندن صلح و ثبات به این کشور معطوف کرده است.

وی با اشاره به سفر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه به ایران در روز سه شنبه یادآور شد برخی کشورها مسئول به وجود آمدن شرایط کنونی در یمن هستند. وزیر خارجه ترکیه بر نقش مهم ایران، ترکیه و عربستان در حل بحران رو به گسترش یمن تاکید کرد.

روز چهارشنبه سخنگوی وزارت خارجه ترکیه از دیدار قریب الوقوع وزیران خارجه ایران و ترکیه به منظور رایزنی در مورد تحولات یمن خبر داد. گفتنی است همزمان با سفر اردوغان به ایران برخی رسانه های ترکیه در مورد تلاش رئیس جمهوری این کشور برای ایفای نقش میانجی بین تهران و ریاض گمانه زنی کردند.