با اشاره به ییانیه سوئیس

خاتمی: تحلیل‌گران به گفتار خودمانی‌ها اعتماد کنند

مذاكرات ايران و گروه 1 5,نماز جمعه,سيداحمد خاتمي,مذاكرات هسته‌اي

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر این‌که «مذاکرات و توافقات احتمالی هسته‌ای فراقوه‌ای و مسئله نظام است» گفت: تحلیلگران داخلی باید به گفتار خودمانی‌ها اعتماد کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله سیداحمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، همه را به تقوای الهی سفارش کرد و با اشاره به ولادت امام خمینی (ره) یاد و خاطره ایشان را گرامی داشت و گفت: حاکمیت، استقلال و عزت این کشور و بیداری اسلامی در جهان مدیون امام (ره) است.

وی همچنین با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی توسط مقام معظم رهبری تصریح کرد: این نامگذاری‌ها حاصل کار کارشناسی عمیق و گسترده است، به خصوص با شرح و توضیحی که مقام معظم رهبری در روز اول سال در آستان مقدس امام رضا (ع) داشتند و من این را گفتم که به رسانه‌ها به خصوص رسانه ملی عرض کنم این بیانات، بیاناتی راهبردی است و نباید دست کم گرفته شوند.

خاتمی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: موضع نظام به صورت بسیار شفاف توسط رهبری بیان شد، رهبری فرمودند که نه من موضع موافق و نه موضع مخالف دارم، چراکه هنوز چیزی اتفاق نیفتاده و مسئولان نیز خود گفته‌اند که چرک‌نویسی بیشتر تهیه نشده است. بر این اساس چیزی که نه به بار است و نه به دار، تبریک و تهنیت هم ندارد. برخی ذوق زدگی‌ها چه بسا می‌تواند به زیان خود مذاکره کنندگان باشد و سبب سوء استفاده دشمنان خواهد شد.

وی یادآور شد:‌ رهبری همچنین برای چندمین بار تیم مذاکره کننده را تائید کردند و فرمودند که به آن‌ها اعتماد دارند، ما هم همین اعتقاد را داریم و باید بگوییم تحلیل‌گران ما باید به گفتار خودمانی‌ها اعتماد کنند و اینکه حرف‌های خودمانی‌ها و فرزندان این ملت را نپذیرند و حرف‌های آمریکایی‌ها و سخنگوی کذا را محور قرار دهند کار نادرستی است.

ادامه دارد...

کد N785710