رای منفی پارلمان پاکستان برای مشارکت در حمام خون سعودی ها

سیاسی

پارلمان پاکستان در ادامه بررسی طرح مشارکت در حملات عربستان به یمن، به این طرح رای منفی داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیشن، نمایندگان پارلمان پاکستان، در جلسه ویژه‌ای که برای بررسی درخواست عربستان سعودی برای مشارکت نیروهای پاکستان در جنگ علیه یمن تشکیل شده بود، به این امر رأی منفی دادند.

رای منفی پارلمان پاکستان به این طرح در حالی است که ریاض فشار زیادی بر اسلام اباد وارد می کرد تا پاکستان را به مشارکت در این جنگ متقاعد کند. 

پیشتر «خواجه عاصف» وزیر دفاع پاکستان گفته بود که عربستان خواستار حضور جنگنده ها، ناوها و نیروی زمینی پاکستان در جنگ یمن است. 

شیرین مزاری، نماینده مخالف در پارلمان پاکستان در این رابطه گفت: جنگ در یمن جنگ ما نیست. به دولت توصیه می‌کنیم نباید ارتش پاکستان به یمن برود. ما به‌عنوان ملت مسلمان باید از اماکن مقدس در مقابل تهدیدها دفاع کنیم و امروز چنین تهدیدی وجود ندارد.

طاهر حسین مشهدی، سناتور مخالف پاکستانی نیز ضمن محکوم کردن تجاوز عربستان سعودی به یمن، عنوان کرد: تجاوز کاران، عربستانی هستند و قربانیان یمنی، در حالی که تجاوزکاران، از پاکستان به‌عنوان کشوری که دارای حاکمیت است، درخواست می‌کند اقدام به کمک نظامی عربستان کند.

براساس این گزارش، پارلمان پاکستان از دوشنبه گذشته بررسی درخواست عربستان برای کمک ارتش پاکستان در حمله به یمن را آغاز کرده بود.

ناظران سیاسی بر این باورند که پیوستن پاکستان به ائتلاف موسوم به سعودی می‌تواند باعث تشدید آتش اختلافات فرقه‌ای در این کشور شود که نزدیک به یک‌پنجم آن را شیعیان تشکیل می‌دهند.