سفر هیأت رسانه‌یی جمهوری آذربایجان به ایران

سیاسی

در جهت تقویت تعاملات رسانه‌یی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، ظهر امروز جمعه پنجمین هیأت رسانه‌یی جمهوری آذربایجان ظرف یک سال اخیر متشکل از هفت نفر از خبرنگاران و تصویربرداران شبکه‌های تلویزیونی "اجتماعی" و "آپا تی وی"، و خبرگزاری‌های "رپورت"، "ترند" و "نووستی آذربایجان" از طریق مرز زمینی آستارا وارد کشورمان شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هدف از سفر این هیأت رسانه‌یی، آشناسازی اصحاب رسانه‌های جمهوری آذربایجان و مردم این کشور با ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری کشورمان است.

هیأت رسانه‌یی اعزامی به استان‌های مازندران و گلستان با حضور در شهرهای مختلف این دو استان با ظرفیت‌های اقتصادی و جاذبه‌های گردشگری این مناطق آشنا شده و از این ظرفیت‌ها برای رسانه متبوع خود گزارش‌های خبری و تلویزیونی تهیه خواهند کرد.

با توجه به این که استان‌های مازندران و گلستان در حاشیه جنوبی دریای خزر واقع شده از ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای در حوزه تعاملات انسانی، فرهنگی و اقتصادی برای ارتباطات نزدیک میان کشورهای منطقه محسوب می‌شوند و سفر هیأت رسانه‌یی از رسانه‌های فعال جمهوری آذربایجان به این دو استان فرصت ویژه‌ای برای تقویت روابط مردمی، اقتصادی، تجاری و گردشگری با جمهوری آذربایجان فراهم کرده است.

انتهای پیام

کد N785587