هشدار دبیرکل سازمان ملل درباره اوضاع اردوگاه یرموک دمشق

سیاسی

دبیرکل سازمان ملل ضمن اعلام هشدار درباره وضعیت امنیتی اردوگاه پناهندگان فلسطینی در دمشق، خواستار جلوگیری از وقوع «فاجعه» در این مکان شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد درباره حوادث اخیر اردوگاه پناهندگان فلسطینی در دمشق پایتخت سوریه واکنش نشان داد.

بان کی مون ضمن ابراز نگرانی از آخرین تحولات این اردوگاه، خواستار تلاش برای جلوگیری از وقوع فاجعه در آن شد.

وی با تأکید بر اینکه وقت آن رسیده است تا برای نجات جان انسان های بی گناه کاری انجام شود، تصریح کرد: نمی توانیم دست روی دست بگذاریم و شاهد وقوع یک فاجعه بزرگ در این اردوگاه باشم.

دبیرکل سازمان ملل ادامه داد: آنچه در یرموک می گذرد غیر قابل قبول بوده و باید امنیت برای ساکنان این اردوگاه که در بین آنها ۳۵۰۰ کودک دیده می شوند، هرچه سریعتر تأمین شود.

گفتنی است اعضای گروه تروریستی داعش چندی پیش با انجام یک حمله وحشیانه به اردوگاه یرموک دمشق که پناهندگان فلسطینی در آن سکونت دارند، ده‌ها نفر از آنها را به خاک و خون کشیدند.

خاطرنشان می شود، یک مقام فلسطینی نیز اخیرا از امضای یک توافقنامه میان گروه های فلسطینی و دولت سوریه برای انجام اقدام نظامی مشترک علیه داعش به منظور برقراری آرامش در اردگاه یرموک خبر داده است.