معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران:

باید اسلام را با ادبیات قابل فهم به جهانیان عرضه کرد

معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: اگر همه ظرفیت حوزه‌ها برای علم دینی بسیج شود باز هم زمان بسیاری باید صرف کرد تا به این هدف برسیم.

معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: اگر همه ظرفیت حوزه‌ها برای علم دینی بسیج شود باز هم زمان بسیاری باید صرف کرد تا به این هدف برسیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر حصاری در اختتامیه پنجمین جشنواره علامه حلی استان اصفهان و اولین همایش کتاب سال حوزه‌های علمیه استان اصفهان، با اشاره به شخصیت حضرت زهرا (س)، اظهار کرد: اگر بخواهیم شخصیت حضرت زهرا (س) را بشناسیم، باید ابتدا خدا، سپس پیامبر اکرم (ص) و بعد از آن حضرت علی (ع) را بشناسیم چراکه این شناخت کمک خواهد کرد تا بهتر بتوانیم جایگاه حضرت زهرا (س) را برای خود ترسیم کنیم.

وی با اشاره به تمدن اسلامی، تصریح کرد: مادامی که علم دینی را در همه عرصه‌های تمدنی خودش و قلمرو دینی تولید نکرده باشیم پی‌ریزی تمدن نوین اسلامی محقق نمی‌شود و مطمئناً ناگزیر هستیم کماکان در زمین ایدئولوژیک دیگران زیست کنیم.

معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران کشور ادامه داد: اگر علمی بر منطقی ویژه استوار باشد تغییر ایدئولوژی نخواهد داد؛ ما باید دست به تولید علم اسلامی با منطق و اصول و مبانی ایدئولوژی خودش که کار بزرگ و وسیعی است بزنیم و تنها در حوزه‌های علمیه می‌توان این کار را انجام داد.

حصاری با بیان این‌که اگر همه ظرفیت حوزه‌ها برای علم دینی بسیج شود باز هم زمان بسیاری باید صرف کرد تا به این هدف برسیم، اضافه کرد: در این رابطه چشم امید ما به طلاب جوانی است که تمام پیشینه جامعه اسلامی را به عنوان سرمایه در اختیار دارند.

وی با بیان اینکه تغییرات اجتماعی با شتاب فزاینده‌ای در حال حرکت است، خاطرنشان کرد: باید اسلام را با ادبیات قابل فهم امروز به جهانیان عرضه کنیم.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی عماد معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه کشور اظهار کرد: طبق روایتی از امام علی (ع) فراگیری دانش حسنه، بررسی و گفت‌وگو پیرامون آن تسبیح و جستجوی آن جهاد است.

وی با بیان اینکه اگر تاملی بر کار دانشگری داشته باشیم اجرش را متوجه شده و پیامدهایش را می‌توان در جامعه متجلی ساخت، ادامه داد: جریان علم یک جریان راهبری‌پذیر و نیازمند به راهبری راهبران کلام است.

معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه توصیه می‌کنم که تمام حوزوی‌ها یک بار سیاست‌های کلان ابلاغی را مطالعه کنند، عنوان کرد: مطالعه سیاست‌های کلان باعث می‌شود تا سهم خودمان در تحقیق را ایفا کرده و با شناسایی فردی و سازمانی با همگرایی نظام مندی، تبدیل به نقشه‌های اجرایی کنیم و سعی کنیم تا فاصله‌ها کوتاه‌تر شود.

انتهای پیام

کد N785546