العبادی: نیروهای مردمی را تحت نظارت دولت بغداد به سلاح مجهز می‌کنیم

عراق

نخست‌وزیر عراق با بیان اینکه نیروهای مردمی بخشی از نهادهای دولت هستند، گفت: ما آماده‌ایم تا نیروهای مردمی را در چارچوب نظارت دولت در هر مکانی به سلاح مجهز کنیم.

نخست‌وزیر عراق با بیان اینکه نیروهای مردمی بخشی از نهادهای دولت هستند، گفت: ما آماده‌ایم تا نیروهای مردمی را در چارچوب نظارت دولت در هر مکانی به سلاح مجهز کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، "حیدر العبادی"، نخست‌وزیر عراق در سخنرانی خود به مناسبت سی و پنجمین سالروز شهادت محمدباقر الصدر گفت: نیروهای مردمی یک گروه عراقی هستند که گروهی که شیعه یا سنی نیست. مبارزان ما در میدان جنگ با وحدت کامل با دشمن مقابله می‌کنند. کسانی هم که قوانین را نقض کنند، چه مسوول باشند و چه مقام ارشد و چه فرد عادی مجازات خواهند شد.

وی افزود: نیروهای مردمی یکی از نهادهای دولت هستند که نیاز به حمایت بیشتری دارند. ما دیدیم که روز گذشته داعشی‌هایی که خود را سنی می‌دانند تعداد زیادی از اهل تسنن عراق را در موصل و الانبار اعدام کردند. ما آماده‌ایم تا نیروهای مردمی را تحت نظارت دولت در هر مکانی از عراق مسلح کنیم.

العبادی در ادامه مخالفت خود را با هرگونه اهانت به مردم عراق به دلیل اقدامات یکجانبه برخی افراد اعلام و تاکید کرد که برخی طرف‌ها می‌خواهند میان عراقی‌ها تفرقه ایجاد کنند.

العبادی با بیان اینکه هماهنگی خوبی میان قوه مقننه و مجریه وجود دارد، گفت: هیچ فراکسیونی وجود ندارد که در دولت مشارکت نداشته باشد تمامی فراکسیون‌ها حق دارند آن‌طور که می‌خواهند عمل کنند اما به شرطی که به نفع کشور و مردم باشد.

فواد معصوم، رئیس‌جمهور عراق نیز در سخنانی تاکید کرد: نیروهای مسلح، پیشمرگ‌ها، نیروهای مردمی و قبایل هر روز پیروزی‌های درخشانی را رقم می‌زنند و تروریست‌ها را از مناطق زیادی به عقب رانده‌اند.

وی افزود: عراق تصمیم دارد تا به تقویت پیروزی‌های نیروهای مسلح بپردازد تا بتوانیم پیروزهایی را در استان‌های الانبار و نینوا به دست آوریم و راه را برای تحقق آشتی ملی فراگیر هموار کنیم.

انتهای پیام

کد N785459