به مناسبت شصت و هفتمین سالروز کشتار دیریاسین؛

یرموک دیریاسین داعش

سیاسی

امروز پنجشنبه شصت و هفتمین سالروز کشتار دیریاسین است. حادثه‌ای که به دست تروریست‌های صهیونیست رخ داد و عامل اصلی کوچ اجباری نیمی از ساکنان فلسطین شد. امروز اما حادثه مشابهی در اردوگاه یرموک و به دست تروریست‌های داعش در حال رخ دادن است که همان خاطرات تلخ را برای فلسطینیان زنده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محسن مصطفی از رام الله در این باره می‌گوید: صحنه‌های جنایت دیریاسین هرگز فراموش نخواهد شد. این کشتار هولناک در مخیله هیچ کس نمی گنجد؛ عناصر تروریست گروهک‌های صهیونیست آرگون و اشترین صدها تن از زنان، مردان، کودکان و جوانان فلسطینی را به خاک و خون کشیدند و شکم زنان باردار را شکافتند.

وی ادامه داد: این جنایت از پیش طراحی شده بود، این کشتار موجب کوچانده شدن و در به در شدن شمار زیادی از فلسطینیان گردید، کشتار دیریاسین پس از گذشت دو هفته از امضای توافقنامه صلح رخ داد.

امروز و در شصت و هفتمین سالروز فاجعه کشتار دیریاسین، شهروندان فلسطینی در کرانه باختری؛ به ویژه آوارگان با نگرانی رخدادهای اردوگاه یرموک در جنوب دمشق را دنبال می‌کنند که مدتی است به اشغال داعش درآمده است و آن را یک جنایت وحشیانه قلمداد می‌کنند.

باسل احمد از اردوگاه بلاطه در شرق نابلس می‌گوید: کشتار آوارگان در خارج از سرزمین های اشغالی و بریدن سر آنان و کوچاندن آوارگان فلسطینی از اردوگاه یرموک همان طوری که این جنایت در اردوگاه نهر البارد رخ داد، یک اقدام شرم آور است و نباید اجازه وقع چنین تجاوزاتی را داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، محمد حساینه از اردوگاه طولکرم در این باره می گوید: این کشتار بسیار فجیع و هولناک بود و متاسفانه جنایتی نظیر آن این روزها در اردوگاه یرموک در حال تکرار است.

صدقی ناصر از شهر نابلس نیز با مقایسه میان کشتار دیریاسین و کشتار یرموک، می‌گوید: کشتار دیریاسین بسیار فجیع و هولناک بود و کشتار آوارگان فلسطینی در یرموک نیز فاجعه بار است، ولی آوارگان فلسطینی در یرموک همچنان به رغم آن همه تجاوزات به پایداری خود ادامه می دهد، این آوارگان پایداری و استقامت و مقاومت را از ساکنان نوار غزه الهام گرفتند.

وی خاطرنشان ساخت: ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه حماس یک گروهک تروریستی است کاملا دروغ است، این کشتارها موجب پایبندی هر چه بیشتر ما به حق بازگشت آوارگان فلسطینی و همچنین پایبندی ملت فلسطین به حقوق غصب شده شان می شود.

وی اظهار داشت: کسی که شکم زنان باردار را پاره می کند و سرها را در اردوگاه یرموک قطع می کند، شکست خواهد خورد.

نعیم حمدان نیز گفت: اگر این کشتار رخ نمی داد، هرگز رژیم اشغالگر قدس شکل نمی گرفت، رژیمی که بر پایه کشت و کشتار و خونریزی شکل گرفته باشد داوم و بقا نخواهد داشت و به زودی شکست می خورد و از بین می رود.

انتهای پیام

کد N785142