/در واکنش به اقدامات اخیر عربستان/

جلالی: عربستان به جای تامین امنیت عملا رفتاری معکوس انجام داد

عربستان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید تا چه وقت برای یک عمل مستحبی حرمت‌شکنی‌ها را نسبت به مردم تحمل کنیم؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید تا چه وقت برای یک عمل مستحبی حرمت‌شکنی‌ها را نسبت به مردم تحمل کنیم؟

کاظم جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در رابطه با تجاوز به دو نوجوان ایرانی از سوی ماموران عربستانی اظهار کرد: عربستان سعودی به عنوان کشوری که حرمین شریفین در آن قرار دارد طبعا در مقابل این گناه و در مقابل این فسقی که عمال آنها انجام دادند باید یک پاسخ در خور جایگاه خدمتگزاری به حرمین شریفین ارائه بدهد.

وی ادامه داد: آن پاسخ این است که به جای فرافکنی و برخوردهای غیرمعقول و غیرمنطقی این دو نفر پلیسی که مرتکب این گناه شدند را مجازات کنند و جواب درستی به افکار عمومی ملت ایران و افکار عمومی همه مسلمانان جهان بدهند. اینگونه رفتارها زیبنده کشوری که حرم پیامبر بزرگ خدا و خانه خدا در آن قرار دارد، نیست.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آنها نباید به گونه‌ای رفتار کنند که حجاج در آن شهر احساس امنیت نکنند و مورد هوس‌بازی‌های پلیس و یا نیروهایی که باید امنیت حجاج را تامین کنند قرار گیرند.

وی گفت: آنها به جای تامین امنیت عملا رفتار معکوسی داشتند و یک محیط ناامن برای حجاج به وجود آوردند. در مورد اقدامات جمهوری اسلامی به نظر بنده باید طبق همان فرمایش آیت‌الله مکارم شیرازی به عنوان یک مرجع تقلید عمل کنیم. ایشان به نکته‌ای کلیدی اشاره کردند. اگر قرار باشد عزت ایرانی و عزت حجاج ایرانی رعایت نشود ما نباید یک عمل مستحبی را انجام بدهیم و در مقابل این عمل عزت‌شکنی ملت ایران را ببینیم و در این رابطه مسئولین باید تصمیم قاطعی اتخاذ کنند.

جلالی افزود: مردم هم با این تصمیم همراه می‌شوند. در احادیث آمده که حفظ حرمت مومن و یک مسلمان حرمتش با خانه خدا یکی است و همان‌گونه که حرمت خانه خدا را نگه می‌داریم باید حرمت انسان‌ها را حفظ کنیم. ما باید تا چه وقت برای یک عمل مستحبی این حرمت‌شکنی‌ها را نسبت به مردم تحمل کنیم؟

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: مسئولین ما باید یک تصمیم قاطع، انقلابی و جدی بگیرند و وزارت امور خارجه، سازمان حج و زیارت و مسئولین عالی کشور بر اساس تصمیم درستی که تضمین‌کننده عزت ملت ایران و حجاج ایرانی است باید رفتار کنند.

انتهای پیام

کد N785075