بیانیه دفتر تحکیم وحدت به مناسبت روز ملی فناوری هسته‌ای

دفتر تحکیم وحدت به مناسبت روز ملی فناوری هسته‌ای بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،متن این بیانیه به شرح زیر است:

اگر علم در ثریا هم باشد مردانی از پارس بدان دست خواهند یافت. پیامبر اکرم (ص)

روز ملی فناوری هسته‌ای یادآور تلاش جهادگونه عزیزانی است که برای دستیابی به قله های علمی از جان خود گذشتند و بالندگی امروز ایران اسلامی مدیون دلهای داغدار آرمیتاها و علیرضاهاست. حرکت عظیم علمی و درخت دانش هسته ای با بذل خونها و تلاشهای بی بدیل شهدای هسته ای به بار نشسته است و رعشه بر تن دشمنان قسم خورده استقلال و عزت ملت ایران انداخته است. اگر امروز مذاکره کنندگان عزیز ما با عزت و احترام طرفهای غربی روبرو هستند و آنها را در برابر مجد ملت ایران خاشع و خاضع می یابند، نتیجه راهی است که شهدای هسته ای انتخاب کرده اند. ما دانشجویان عضو انجمنهای اسلامی دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور(دفتر تحکیم وحدت) با قاطعیت اعلام می داریم که برای رسیدن به قله های علمی جهان لحظه ای از تلاش علمی فروگذار نخواهیم کرد.

ملت بزرگ ایران، ما دانشجویان از تیم مذاکره کننده کشورمان می خواهیم به پاس خون شهدای هسته ای و برای حفظ دستاوردهای آنان در توافق نهایی ذره ای از حقوق ملت ایران کوتاه نیایند. برای حفظ حق مشروع تحقیق و توسعه تمام تلاش خود را به کار گیرند و تسلیم زیاده خواهی ها نشوند.

از مسئولین سیاستگذاری تحقیقات هسته ای کشور اعم از معاونت علمی و فناوری و سازمان انرژی اتمی نیز تقاضا می کنیم، حال که زورگویان به بهانه واهی ساخت سلاح مانع غنی سازی ما می شوند، از هزینه های معطل مانده حاصل از خلا فعالیتهای غنی سازی، برای رفع نیازها و کسب فناوری در عرصه ی ساخت دستگاههای تصویربرداری پزشکی و آشکارسازهای هسته ای پروژه های کلان ملی ایجاد کنند و با حمایت مالی کامل و همه جانبه در راستای بی نیازی کشور به این تجهیزات و صرفه جویی ارزی در راستای اقتثصاد مقاومتی و دانش بنیان شدن صنایع کشور راه دانشمندان هسته ای را هموار نمایند. بدون شک جشنهای روز ملی فناوری هسته ای در سالهای آتی می تواند با بی نیازی به این تجهیزات پرشکوه تر برگزار گردد.

از خداوند متعال خواهان موفقیت تمام دانشمندان هسته ای و همچنین تیم مذاکره کننده کشورمان در این مسیر سخت و دشوار هستیم و به آنها اعلام میداریم ما با حمایت قاطع از آنها نخواهیم گذاشت بدخواهان جمهوری اسلامی به اهداف شوم شان برسند.

انتهای پیام

کد N785066