آیت الله خاتمی در مراسم بزرگداشت شهید صیاد شیرازی:

مشکل دشمنان ما "ایران اسلامی" است نه "ایران هسته‌ای"

سیاسی

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مشکل دشمنان ما "ایران اسلامی" است و نه "ایران هسته ای" تصریح کرد: به صراحت می توان گفت که حتی اگر توافق حاصل شود جبهه استکبار دست از دشمنی بر نمی دارند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، شانزدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی و گرامیداشت 110 فرمانده شهید نیروهای مسلح امروز (بیستم فروردین ماه) با حضور جمع کثیری از فرماندهان و مسئولین عالیرتبه لشکری و کشوری، خانواده معظم شهدا، یادگاران دفاع مقدس و آحاد مختلف مردم ولایت مدار و شهید پرور تهران در مسجد جهاد ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

خاتمی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، بزرگداشت شهدا را مجلسی هدفمند به منظور بیعت با شهیدان خواند و اظهار داشت: مبنای این بیعت آن است که از نگاه قرآن شهدا زنده اند و ما با کسانی بیعت می کنیم که ناظر بر اعمال ما هستند.

وی با اشاره به پیامدهای بیعت با شهدا گفت: بیعت با اسلام، بیعت عملی با ولایت، تسلیم ناپذیری و عزت و بیعت با منش شهیدان را می توان از مهمترین پیامدهای بیعت با شهدا عنوان کرد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با تأکید بر اینکه دشمنان ما با "ایران اسلامی" و نه "ایران هسته ای" مشکل دارند تصریح کرد: به صراحت می گویم حتی اگر توافق حاصل شود جبهه استکبار دست از کینه و دشمنی خود بر نمی دارد.

وی افزود: ما نیز از آرمان های خود دست بر نداشته و بزرگداشت شهدا این پیام صریح را منتقل می کند که ملت ما پای اسلام ایستاده و در این مسیر ذره ای عقب نمی نشیند.

خاتمی از مجلس بزرگداشت شهدا با عنوان بیعت با عزت، سربلندی و تسلیم ناپذیری یاد کرد و اظهار داشت: پیامی که تمامی شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشتند، پیام عاشورا و همان "هیهات منا الذله" بوده و می باشد.

وی افزود: دشمنان ملت ایران اگر بر این باورند که می توانند این ملت را تحقیر کنند سخت در اشتباهند؛ آنها نخواهند توانست کوچکترین آسیبی را به عزت، سربلندی و اقتدار ایران اسلامی وارد کنند.

امام جمعه موقت تهران از منش شهیدان به عنوان بهترین الگو برای نسل جدید یاد کرد و گفت: شهید صیاد شیرازی رزمنده ای مجاهد بود که با فضائل اخلاقی و منش رفتاری از جمله مراقبت از خود و اعتقاد مثال زدنی به ذکر، دعا و توسل می تواند الگوی کاملی برای نسل امروز باشد.

خاتمی در پایان تصریح کرد: همگان می بایست در عمل مطیع ولایت باشند؛ به صلاح ماست که در خط رهبری حرکت کنیم آنچنان که طی سی و شش سال گذشته با راهبری معظم له و همراهی ملت بحمدلله به ایران اسلامی آسیبی نرسید.

انتهای پیام

کد N785043